Oto kto ma szansę na nagrodę Grabińskiego

31.03.2016 | www.polskagroza.pl | underluk

Oto kto ma szansę na nagrodę Grabińskiego

Kapituła Nagrody Polskiej Literatury Grozy im. Stefana Grabińskiego ujawniła listę książek i opowiadań, które jesienią mogą otrzymać statuetkę za 2015 rok.


Jak zobaczycie poniżej, jest z czego wybierać.


KSIĄŻKI
„ABC makabry” Tomasz Siwiec
„Bogini z nożem w dłoni” Marek Grzywacz
„Dygot” Jakub Małecki
„Dziewięćdziesiąt dziewięć” Krzysztof Maciejewski
„Fałszywy dekret” Grzegorz Kopiec
„Femme fatale” Kazimierz Kyrcz Jr
„Inna dusza” Łukasz Orbitowski
„Kod Himmlera” Przemysław Piotrowski
„Kompleks Boga” Piotr Rozmus
„Krzyk Persefony” Joanna Pypłacz
„Miasteczko” Robert Cichowlas, Łukasz Radecki
„Niemartwi. Ciała wasze jak chleb” Mikołaj Marcela
„Płaczący chłopiec” Agnieszka Bednarska
„Podziemne miasto” Łukasz Henel
„Proces diabła” Adrian Bednarek
„Siódma dusza” Andrzej Wardziak
„Szczury Wrocławia” Robert J. Szmidt
„Światy Dantego” Anna Kańtoch
„Trzy lata strachu” Sylwia Błach
„Wszystkie białe damy” Piotr Borowiec
„Wyklęci” Olga Haber
„Zabij mnie, tato” Stefan Darda
„Zwierzyna” Maciej Kaźmierczak

OPOWIADANIA
„Ambisentencja” Marek Zychla
„Bestie” Karolina Kaczkowska
„Błyskawiczna dziewczyna” Kazimierz Kyrcz Jr
„Bóstwo mniejsze” Tomasz Czarny
„Brama” Łukasz Radecki
„Brzemię cierniowej ścieżki” Kazimierz Kyrcz Jr
„Brzydula” Tomasz Siwiec
„Burek” Tomasz Siwiec
„By przetrwać” Tomasz Siwiec
„Chęć życia” Tomasz Czarny
„Chrobot, który mnie kocha” Paweł Mateja
„Chyba” Marek Zychla
„Cierniowy dwór” Jarosław Turowski
„Cipkoroślina” Tomasz Siwiec
„Cukiernia i szczur” Sandra Gatt Osińska
„Cylinder” Aleksandra Brożek-Sala
„Czara gniewu” Lech Mucha
„Czarny Powóz” Agnieszka Kwiatkowska
„Czas to pieniądz” Bartłomiej Dzik
„Czerwona szminka” Kazimierz Kyrcz Jr
„Death metal” Kacper Kotulak
„Dom wschodzącego słońca” Mariusz Wojteczek
„Emanuel i ból istnienia” Zeter Zelke
„Fhabhtanna” Marek Zychla
„Godziny szczytu” Dariusz Barczewski
„Góra Krzyży” Piotr Borowiec
„Jelito” Tomasz Siwiec
„Kat” Marcin Piotrowski
„Klątwa G.” Kazimierz Kyrcz Jr
„Klątwa kolei” Norbert Góra
„Kokon” Tomasz Czarny
„Legion” Juliusz Wojciechowicz
„Liturgia plugastwa” Tomasz Siwiec
„Martwe echa wspomnień” Michał Grabowski
„Marzanna – Królowa Polski” Tomasz Siwiec
„Misja” Tomasz Siwiec
„Mleko matki” Karolina Kaczkowska
„Moja dziewczyna hoduje wyspy” Kornel Mikołajczyk
„Narodziny ostatniego człowieka” Maciej Kaźmierczak
„Ostatnie cięcie” Carla Mori
„Otworek” Karolina Kaczkowska
„Pasek” Tomasz Siwiec
„Pendolino” Ashan Ridha Hassan
„Pierwszy dom po prawej” Karolina Kaczkowska
„Pokolenia” Simon Zack
„Poławiacz” Karolina Kaczkowska
„Potępienie (Klątwa)” Tomasz Siwiec
„Potworów nie obsługujemy” Tomasz Siwiec
„Pupil Reichsfürera” Robert Cichowlas
„Renowator” Piotr Kulpa
„Robiłem to z żywym trupem” Karol Mitka
„Saka Sori” Jarosław Turowski
„Siedlisko” Maciej Lewandowski
„Skażony umysł” Norbert Góra
„Sklepik z pamiątkami” Artur Olchowy
„Skóra” Tomasz Siwiec
„Słit focie” Tomasz Siwiec
„Status Quo” Paulina J. Król
„Straszne świnie dwie” Tomasz Siwiec
„Szczęście” Marcin Rojek
„Ściany kryją grozę” Norbert Góra
„Świniak” Juliusz Wojciechowicz
„To nie TO” Kacper Kotulak
„Trzmielu chwal mokry kraj” Karol Zdechlik
„Tu żyją smoki” Marek Grzywacz
„We dwoje” Kazimierz Kyrcz Jr
„Wersje” Dawid Kain
„Zemsta” Dariusz Kuchniak
„Zjadacze lotosu” Tomasz Czarny
„Zjedz mnie” Karolina Kaczkowska
„Zniewolenie” Tomasz Czarny

Najnowsze wieści