Jak wierny oryginałowi będzie RE2 Remake?

04.04.2016 | pssite.com | underluk

Jak wierny oryginałowi będzie RE2 Remake?

Trwają prace nad "Resident Evil 2 Remake", czyli odświeżoną wersją klasycznego survival horroru, którego korzenie sięgają pierwszego Playstation. Czy duch oryginału zostanie zachowany?


W tej sprawie głos zabrał Yoshiaki Hirabayashi, producent nowej wersji gry.

"Nie sądzę, że mówienie ‘Tak, jestem pewny, że damy radę zachować ducha oryginału’ ma wiele sensu. Nasz zespół pracuje tak ciężko, że naprawdę są powody, czemu w ogóle nie muszę wypowiadać tych słów.

A wracając do tematu – remake jak najbardziej może zachować ducha oryginału. Remake pierwszej części jest na to dowodem. Resident Evil 2 to z kolei pierwsza część, jaką samemu ograłem, więc pamiętam, co czułem, gdy grałem w tę produkcję pierwszy raz. Przeniesienie tamtych doświadczeń wywołuje u mnie każdego dnia ból głowy [śmiech]. Prace postępują, stąd sugeruję fanom jeszcze chwilę wykazać się cierpliwością.

Kamera? Tak, zamierzamy zachować oryginalną, ustawioną odgórnie kamerę. Dodatkowo jednak chcemy udostępnić graczom widok z perspektywy trzeciej osoby. Pamiętam swoje doświadczenia i opinie fanów na temat Resident Evil 6, chcę graczom zademonstrować, czego nauczyłem się od tamtego czasu."


Tymczasem Hiroyuki Kobayashi, programista Resident Evil 2 przyznał w wywiadzie, że „ma naprawdę szczerą nadzieje, iż Hirabayashi wie, co robi i rzeczywiście rozumie ‘intencje’, jakimi kierował się oryginał”.

Jak widać, presję wywierają nie tylko fani. Trzymam kciuki za powodzenie projektu.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli podobają Ci się zamieszone materiały albo chcesz po prostu wesprzeć jakoś działalność strony, będzie mi bardzo miło, jeśli dorzucisz się do kawy.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Najnowsze wieści