PolskaGrozaPL organizuje konkurs Jakie Czasy Taki Diabeł

05.05.2016 | polskagroza.pl | underluk

PolskaGrozaPL organizuje konkurs Jakie Czasy Taki Diabeł

Serwis polskagroza.pl organizuje konkurs, w którym Wasze opowiadanie może trafić do antologii "Jakie czasy taki diabeł". Sprawdźcie szczegóły.


Samo zaproszenie do konkursu wygląda tak:

"Z dumą i (nomen omen) pewnym dreszczykiem grozy ogłaszamy pierwszy konkurs strony polskagroza.pl – „Jakie czasy taki diabeł”. Naszym celem jest, jak zawsze, promocja polskiej literatury grozy i jej twórców – szczególnie (ale nie tylko) młodych, szczególnie zdolnych. Nasze ambicje też nie są małe, bo z zebranych tekstów utworzymy antologię, w zamyślę papierową i wydaną tradycyjnymi metodami. Tak, jak powinni być wydawani wszyscy autorzy polskiej literatury grozy."

A oto trochę na temat rozmiaru opowiadań i motywu przewodniego:

"Oto, czego szukamy: Opowiadania od 10 000 do 25 000 znaków, połączone elementem wspólnym w postaci diabła.

Dlaczego diabeł? Postać na przestrzeni lat przeszła metamorfozę tak głęboką, że rodzeństwo Wachowskich może wyłącznie pozazdrościć. Ze śmierdzącego siarką rogatego zwierza ewoluował w całkiem ludzkiego adwokata. Diabelskich wcieleń było tak wiele, że ciekawi nas, czy diabeł ma do zaoferowania jeszcze jakąkolwiek grozę? Czy potrafi jeszcze wodzić na pokuszenie, sprowadzać na manowce, wzbudzać obsesje i pożądanie? Czy potrafi jeszcze straszyć?"


Więcej szczegółów, regulamin oraz adres pod jakim przyjmowane są opowiadania, znajdziecie na www.polskagroza.pl

Konkurs - jakie czasy taki diabeł

Najnowsze wieści