Jared Leto nowym Lestatem?

08.05.2016 | filmweb.pl | underluk

Jared Leto nowym Lestatem?

Josh Boone, scenarzysty najnowszej ekranizacji "Kronik wampirów" Ann Rice, wskazał Jareda Leto jako jedynego aktora, który mógłby dziś zagrać Lestata.


Przynajmniej jego zdaniem. Przy okazji zdradził, że wraz z Jill Killington, skończył scenariusz nowej wersji "Wywiadu z wampirem", przy czym wygląda na to, że nie będzie to typowy remake, a raczej ekranizacja książkowego "Wywiadu z wampirem" i "Wampira Lestata".

Projekt powstaje dla Universal Pictures, które kupiło prawa do "Kroniki wampirów" w 2014 roku. Głównym bohaterem cyklu jest Lestat de Lioncourt. Urodził się on 7 listopada 1760 w zubożałej szlacheckiej rodzinie markiza Owernii. Był najmłodszym z synów i został pominięty w testamencie. Wyrusza zatem do Paryża szukać lepszego życia i zostaje aktorem. Szybko zwraca na siebie uwagę Magnusa, który przemienia go w wampira, czyni swoim spadkobiercą, po czym sam popełnia samobójstwo. Lestat pozostaje sam, niemal pozbawiony wiedzy na temat tego, co też może robić jako wampir, a czego nie. Przez kolejne 200 lat zgłębi swoją naturę. [za filmweb]

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli podobają Ci się zamieszone materiały albo chcesz po prostu wesprzeć jakoś działalność strony, będzie mi bardzo miło, jeśli dorzucisz się do kawy.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Najnowsze wieści