Powracają plany serialu Locke & Key

10.05.2016 | filmweb.pl | underluk

Powracają plany serialu Locke & Key

"Locke & Key" to seria komiksów, za których scenariuszem stoi Joe Hill. Choć o ekranizacji mówi się już od dłuższego czasu, to cała sprawa może skończyć się serialem.


Taki pomysł powrócił, a za cyklem stanąć ma wydawca papierowego oryginału, czyli IDW Publishing. Scenariusz do pilota ma napisać Joe Hill, który będzie także producentem wykonawczym całości.

Generalnie historia planów ekranizacji tego komiksu sięga jego premiery w 2008 roku. Pierwotnie planowany był film kinowy, do którego prawa wkupiła wytwórnia DreamWorks, a scenariusz mieli napisać Alex Kurtzman i Roberto Orci. Potem plany uległy zmianie i miał powstać serial, którego nakręcono nawet pilot. Stacja FOX, która miała całość wyemitować, zrezygnowała jednak z niego. W 2014 roku prawa do komiksu przejął Universal Pictures i znowu na celowniku pojawiły się kina, a fabułę przygotował Albert Torres. Jak wiemy, po raz kolejny nic z tego nie wyszło.

Może teraz się uda.

Komiksowy pierwowzór opowiadał o trójce rodzeństwa. Po brutalnym morderstwie ojca bohaterowie przenoszą się do starej posiadłości rodzinnej w Maine. Odkrywają, że w domu znajdują się magiczne klucze, które ich właścicielom dają niezwykłe moce. Wkrótce rodzeństwo przekona się jednak, że klucze nie są błogosławieństwem. W ich posiadanie będzie chciał wejść pewien demon... [za filmweb.pl]

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli podobają Ci się zamieszone materiały albo chcesz po prostu wesprzeć jakoś działalność strony, będzie mi bardzo miło, jeśli dorzucisz się do kawy.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Najnowsze wieści