Co tam na planie Alien: Covenant piszczy

17.05.2016 | filmweb.pl | underluk

Co tam na planie Alien: Covenant piszczy

Prace nad "Alien: Covenant" trwają, ale dziennikarze wyciągnęli od Michaela Fassbendera (odtwórca roli androida Davida) trochę nowych informacji.


Okazją ku temu były wywiady, jakich aktor udzielił w ramach promocji filmu "X-Men: Apocalypse". I tak oto, między innymi zdradził:

Oczekujcie wielkiej scenografii i obcych wychodzących z ludzi.

By zaraz dodać:

To niesamowite oglądać Ridleya przy pracy. Staram się wyciągnąć z niego tyle wiedzy, ile się da. Pracował już kilka razy przy takich filmach; wie, jak wiele jest tu ruchomych elementów, ile osób pracuje na planie, ile działów wymaga jego uwagi - i to czyni go absolutnym mistrzem.

Scenografia jest niesamowita. To fantastyczne połączenie najnowszej technologii i prymitywnych elementów. Mogę to wyjaśnić tylko przez porównanie do tego, co Ridley zrobił w "Łowcy androidów". Mamy więc futurystyczną przestrzeń, gdzie ludzie jedzą makaron, bo to tanie pożywienie, którym łatwo się nasycić. Ale z drugiej strony mnóstwo tu nawiązań do przeszłości. Połączenie tych dwóch elementów - przeszłości i przyszłości - składa się na interesujący świat, do którego aspirujemy, zarazem rozpoznając w nim coś znajomego.


W obsadzie filmu są również Katherine Waterston, Demian Bichir, Danny McBride, Billy Crudup i Amy Seimetz. Premiera w sierpniu 2017.

Najnowsze wieści