Co tam na planie Alien: Covenant piszczy

17.05.2016 | filmweb.pl | underluk

Co tam na planie Alien: Covenant piszczy

Prace nad "Alien: Covenant" trwają, ale dziennikarze wyciągnęli od Michaela Fassbendera (odtwórca roli androida Davida) trochę nowych informacji.


Okazją ku temu były wywiady, jakich aktor udzielił w ramach promocji filmu "X-Men: Apocalypse". I tak oto, między innymi zdradził:

Oczekujcie wielkiej scenografii i obcych wychodzących z ludzi.

By zaraz dodać:

To niesamowite oglądać Ridleya przy pracy. Staram się wyciągnąć z niego tyle wiedzy, ile się da. Pracował już kilka razy przy takich filmach; wie, jak wiele jest tu ruchomych elementów, ile osób pracuje na planie, ile działów wymaga jego uwagi - i to czyni go absolutnym mistrzem.

Scenografia jest niesamowita. To fantastyczne połączenie najnowszej technologii i prymitywnych elementów. Mogę to wyjaśnić tylko przez porównanie do tego, co Ridley zrobił w "Łowcy androidów". Mamy więc futurystyczną przestrzeń, gdzie ludzie jedzą makaron, bo to tanie pożywienie, którym łatwo się nasycić. Ale z drugiej strony mnóstwo tu nawiązań do przeszłości. Połączenie tych dwóch elementów - przeszłości i przyszłości - składa się na interesujący świat, do którego aspirujemy, zarazem rozpoznając w nim coś znajomego.


W obsadzie filmu są również Katherine Waterston, Demian Bichir, Danny McBride, Billy Crudup i Amy Seimetz. Premiera w sierpniu 2017.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli podobają Ci się zamieszone materiały albo chcesz po prostu wesprzeć jakoś działalność strony, będzie mi bardzo miło, jeśli dorzucisz się do kawy.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Najnowsze wieści