Nowe Halloween w przyszłym roku

26.05.2016 | filmweb.pl | underluk

Nowe Halloween w przyszłym roku

Jeśli nie wystąpią żadne problemy i opóźnienia, to w przyszłym roku powinniśmy móc zobaczyć nową odsłonę "Halloween". John Carpenter będzie w ekipie dłubiącej nad filmem.


A dokładnie rzecz biorąc, twórca oryginału będzie jednym z producentów obrazu i być może napisze muzykę.

Jakiś czas temu pisałem o tym, że Dimension Films straciło prawa do marki, a projekt zatytułowany "Halloween Returns" trafił do kosza. Nowy film powstanie dla Blumhouse, a jego współproducentem będzie Jason Blum, który to namówił Carpentera do udziału w całym przedsięwzięciu.

Jeśli chodzi o reżysera nowej odsłony, to internety mówią o dwóch kandydatach. Pierwszym jest Mike Flanagan, twórca takich obrazów jak "Absentia" i "Oculus". To podobno z nim studio negocjuje posadę reżysera i scenarzysty. Tymczasem Adam Wingard, odpowiedzialny za np. "Następny jesteś ty", zasypał swojego twettera zdjęciami z oryginalnego filmu, co uruchomiło falę spekulacji, że to być może on zasiądzie za kamerą. Albo przynajmniej bardzo by chciał.

W każdym razie premiera nowego filmu planowana jest na Halloween 2017 roku, a do tego czasu na pewno poznamy więcej szczegółów na temat tej produkcji.

Najnowsze wieści