Ekipa z Bydgoszczy tworzy Agony

31.05.2016 | eurogamer.pl | underluk

Ekipa z Bydgoszczy tworzy Agony

Madmind to niezależne studio, które swoją siedzibę ma w Bydgoszczy. Dziewięcioosobowy zespół pracuje nad pierwszooosbowym horrorem "Agony".


Początkowo ekipa starała się zebrać fundusze na Kickstarterze, gdzie cel ustawiony był na 545 tysięcy euro. Kampania jednak się nie powiodła, a wynik 3,3 tysiąca jaki udało się uzyskać, daleki był od oczekiwanego. Studio jednak się nie poddało i jak widać, projekt cały czas powstaje.

W grze wcielimy się w duszę zabłąkaną w piekielnych czeluściach, a naszym zadaniem jest odzyskanie wspomnień i ucieczka z przeklętego miejsca. Co ciekawe w tytule nie będzie walki z napotkanymi demonami, ale będziemy mogli przejmować kontrolę nad innymi istotami, na które natkniemy się po drodze. Akcja będzie wyglądać inaczej w zależności od kontrolowanej postaci. Do zwiedzenia będą cztery strefy piekła, w których nie zabraknie zagadek logicznych i ukrytych przedmiotów kultu, komnat oraz elementów rozwijających fabułę.

Produkcja powstaje na silniku Unreal Engine 4, a jej premiera zapowiedziana została na pierwszy kwartał przyszłego roku. Zagramy na PC, PlayStation 4 oraz Xbox One.

Rzućcie jeszcze okien na intro oraz oficjalną stronę developera.

Najnowsze wieści