Ekipa z Bydgoszczy tworzy Agony

31.05.2016 | eurogamer.pl | underluk

Ekipa z Bydgoszczy tworzy Agony

Madmind to niezależne studio, które swoją siedzibę ma w Bydgoszczy. Dziewięcioosobowy zespół pracuje nad pierwszooosbowym horrorem "Agony".


Początkowo ekipa starała się zebrać fundusze na Kickstarterze, gdzie cel ustawiony był na 545 tysięcy euro. Kampania jednak się nie powiodła, a wynik 3,3 tysiąca jaki udało się uzyskać, daleki był od oczekiwanego. Studio jednak się nie poddało i jak widać, projekt cały czas powstaje.

W grze wcielimy się w duszę zabłąkaną w piekielnych czeluściach, a naszym zadaniem jest odzyskanie wspomnień i ucieczka z przeklętego miejsca. Co ciekawe w tytule nie będzie walki z napotkanymi demonami, ale będziemy mogli przejmować kontrolę nad innymi istotami, na które natkniemy się po drodze. Akcja będzie wyglądać inaczej w zależności od kontrolowanej postaci. Do zwiedzenia będą cztery strefy piekła, w których nie zabraknie zagadek logicznych i ukrytych przedmiotów kultu, komnat oraz elementów rozwijających fabułę.

Produkcja powstaje na silniku Unreal Engine 4, a jej premiera zapowiedziana została na pierwszy kwartał przyszłego roku. Zagramy na PC, PlayStation 4 oraz Xbox One.

Rzućcie jeszcze okien na intro oraz oficjalną stronę developera.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli podobają Ci się zamieszone materiały albo chcesz po prostu wesprzeć jakoś działalność strony, będzie mi bardzo miło, jeśli dorzucisz się do kawy.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Najnowsze wieści