Najlepsze z Najgorszych vol. 9

05.07.2016 | wydarzenie facebook | underluk

Najlepsze z Najgorszych vol. 9

Najlepsze z Najgorszych to przegląd kina klasy B, którego dziewiąta już edycja odbędzie się w lipcu w Lublinie. Tym razem motywem przewodnim będą horrory.


--

Ogromna część filmów klasy B to horrory. 9-ta edycja Najlepszych z Najgorszych składa hołd właśnie temu gatunkowi. Pokażemy absurdalną przemoc, niskobudżetowe, krwawe efekty specjalne i dużo czarnego humoru ale przygotujcie się psychicznie, bo będzie naprawdę strasznie!

WSZYSTKIE SEANSE TYLKO DLA WIDZÓW PEŁNOLETNICH O MOCNYCH NERWACH!

PROGRAM:

18.07 / poniedziałek/ godz. 21:00
Martwe Zło (Evil Dead), reż. Sam Raimi
horror,/ USA / 1981
85 min.
Grupa przyjaciół na wakacjach, w opuszczonym domku w lesie, przypadkowo przywołuje do życia demony. Niesamowita atmosfera, niedorzeczne sytuacje i fantastyczny Bruce Campbell (filmowy Ash) walczący do upadłego z siłami nieczystymi. Wizualna uczta dla fanów krwawych horrorów i czarnego humoru. Niskobudżetowy film klasy B, który przeszedł do czołówki kina kultowego, jeden z najpopularniejszych horrorów XX wieku.


19.07 / wtorek / godz. 21:00
Re-animator, reż. Stuart Gordon
horror, s-f / USA / 1985
86 min.
Niepokorny student medycyny przeprowadza eksperymenty, mające na celu ożywianie zmarłych, co prowadzi do przerażających konsekwencji. Film oparty na powieści H. P. Lovecrafta pt. „Herbert West – Reanimator”. Krwawe i nielogiczne sceny, niezapomnienie wrażenia i mdłości gwarantowane. Czołówka horrorów klasy B.


20.07 / środa / 21:00
Uliczny Chłam (Street Trash), reż. James M. Muro
horror / USA / 1987
91min.
W dzielnicy amerykańskich slamsów, właściciel sklepu monopolowego sprzedaje bezdomnym tajemniczy specyfik, który jak się okazuje ma bardzo toksyczne działanie. Anarchistyczny, niezależny horror klasy B wpisany do kanonu kina kultowego. Autor scenariusza przyznał, że chciał demokratycznie obrazić każdą grupę społeczną tej planety. Wyjątkowo niesmaczny obraz, który zostaje w pamięci na długo a przy tym budzi refleksje na temat naszego konsumpcyjnego społeczeństwa.

WSTĘP NA WSZYSTKIE SEANSE TYLKO DLA WIDZÓW PEŁNOLETNICH, O MOCNYCH NERWACH.

Każdy pokaz będzie poprzedzony krótką prelekcją.
Wstęp: 5 zł
Organizacja: Centrum Kultury w Lublinie, Nowa Aleksandria
Miejsce: Wirydarz Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12, Lublin

Najnowsze wieści