Najlepsze z Najgorszych vol. 9

05.07.2016 | wydarzenie facebook | underluk

Najlepsze z Najgorszych vol. 9

Najlepsze z Najgorszych to przegląd kina klasy B, którego dziewiąta już edycja odbędzie się w lipcu w Lublinie. Tym razem motywem przewodnim będą horrory.


--

Ogromna część filmów klasy B to horrory. 9-ta edycja Najlepszych z Najgorszych składa hołd właśnie temu gatunkowi. Pokażemy absurdalną przemoc, niskobudżetowe, krwawe efekty specjalne i dużo czarnego humoru ale przygotujcie się psychicznie, bo będzie naprawdę strasznie!

WSZYSTKIE SEANSE TYLKO DLA WIDZÓW PEŁNOLETNICH O MOCNYCH NERWACH!

PROGRAM:

18.07 / poniedziałek/ godz. 21:00
Martwe Zło (Evil Dead), reż. Sam Raimi
horror,/ USA / 1981
85 min.
Grupa przyjaciół na wakacjach, w opuszczonym domku w lesie, przypadkowo przywołuje do życia demony. Niesamowita atmosfera, niedorzeczne sytuacje i fantastyczny Bruce Campbell (filmowy Ash) walczący do upadłego z siłami nieczystymi. Wizualna uczta dla fanów krwawych horrorów i czarnego humoru. Niskobudżetowy film klasy B, który przeszedł do czołówki kina kultowego, jeden z najpopularniejszych horrorów XX wieku.


19.07 / wtorek / godz. 21:00
Re-animator, reż. Stuart Gordon
horror, s-f / USA / 1985
86 min.
Niepokorny student medycyny przeprowadza eksperymenty, mające na celu ożywianie zmarłych, co prowadzi do przerażających konsekwencji. Film oparty na powieści H. P. Lovecrafta pt. „Herbert West – Reanimator”. Krwawe i nielogiczne sceny, niezapomnienie wrażenia i mdłości gwarantowane. Czołówka horrorów klasy B.


20.07 / środa / 21:00
Uliczny Chłam (Street Trash), reż. James M. Muro
horror / USA / 1987
91min.
W dzielnicy amerykańskich slamsów, właściciel sklepu monopolowego sprzedaje bezdomnym tajemniczy specyfik, który jak się okazuje ma bardzo toksyczne działanie. Anarchistyczny, niezależny horror klasy B wpisany do kanonu kina kultowego. Autor scenariusza przyznał, że chciał demokratycznie obrazić każdą grupę społeczną tej planety. Wyjątkowo niesmaczny obraz, który zostaje w pamięci na długo a przy tym budzi refleksje na temat naszego konsumpcyjnego społeczeństwa.

WSTĘP NA WSZYSTKIE SEANSE TYLKO DLA WIDZÓW PEŁNOLETNICH, O MOCNYCH NERWACH.

Każdy pokaz będzie poprzedzony krótką prelekcją.
Wstęp: 5 zł
Organizacja: Centrum Kultury w Lublinie, Nowa Aleksandria
Miejsce: Wirydarz Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12, Lublin

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli podobają Ci się zamieszone materiały albo chcesz po prostu wesprzeć jakoś działalność strony, będzie mi bardzo miło, jeśli dorzucisz się do kawy.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Najnowsze wieści