Fani filmowej grozy nie mogą przejść obok tej książki obojętnie

06.07.2016 | gildia.pl | underluk

Fani filmowej grozy nie mogą przejść obok tej książki obojętnie

Jeszcze w lipcu, nakładem Galerii Miejskiej Aresnał, ukaże się interesująco zapowiadająca się książka "Upiór w kamerze. Zarys kulturowej historii kina grozy" autorstwa Magdaleny Kamińskiej.


--

Horrory kojarzą się zwykle z kinem klasy B i przez badaczy traktowane są po macoszemu. Napisana żywym językiem książka autorki "Niecnych memów. Dwunastu wykładów o kulturze internetu" pomoże odnaleźć regularność w sprzecznościach, absurdach i paradoksach, którymi rządzi się film grozy, uporządkuje zawikłaną i międzykulturową historię "kina lęków", a wreszcie spróbuje przewidzieć jego przyszłość.

Pozycja ta wypełni lukę w badaniach nad zmianami zachodzącymi w szeroko pojmowanej kulturze popularnej i kinie grozy. Publikację uświetniać będą rysunki poznańskiego artysty – Pawła Fliegera, natomiast składem i oprawą graficzną zajmie się ceniona graficzka – Blanka Tomaszewska.

Autorka, Magdalena Kamińska, jest adiunktem w Zakładzie Badań nad Kulturą Filmową i Audiowizualną w Instytucie Kulturoznawstwa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

--

To wszystko brzmi poważne, ale wydaje się, że pozycja może okazać się interesującą lekturą. Szczególnie dla wielbicieli filmowej grozy.

Premiera 18 lipca.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli podobają Ci się zamieszone materiały albo chcesz po prostu wesprzeć jakoś działalność strony, będzie mi bardzo miło, jeśli dorzucisz się do kawy.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Najnowsze wieści