Dead Rising trzykrotnie zmierza na PlayStation 4

19.07.2016 | pssite.com | underluk

Dead Rising trzykrotnie zmierza na PlayStation 4

Od kilku dni w sieci można było natknąć się na plotki, jakoby Capcom zamierzał wydać na PlayStation 4 zremasterowaną wersję "Dead Rising". Faktycznie tak będzie, ale to nie wszystko.


Plotki pojawiły się gdy w Internecie ktoś znalazł listę trofeów do gry. Tytuł dziesięć lat temu zadebiutował na konsoli Xbox 360 i nigdy nie pojawił się na maszynce Sony. Teraz już wiemy, że na PlayStation 4 zmierza nie tylko odświeżona wersja "Dead Rising", ale także "Dead Rising 2" i "Dead Rising 2: Off the Record". Dwa ostatnie tytuły ukazały się na PlayStation 3. Nie wiadomo natomiast czy druga część będzie wzbogacona o dodatki "Case West" i "Case Zero", które wcześniej były dostępne tylko na Xbox 360.

Data premiery trzymana jest w tajemnicy, a na jakieś materiały ukazujące wielkość zmian musimy jeszcze trochę poczekać. Nie spodziewałbym się jednak jakiegoś graficznego majstersztyku, a co najwyżej podbitej rozdzielczości i lepszych tekstur.

Fajnie, gdyby Capcom wydał jeszcze na PlayStation 4 "Dead Rising 3", które było tytułem startowym dla Xbox One i jest dla niego tytułem ekskluzywnym (nie licząc portu na PC).

A, no i nie oczekiwałbym, że dostaniemy te wszystkie gry na jednej płycie. Pewnie podobnie jak w przypadku "Resident Evil" 4, 5 i 6, każda zostanie wydana osobno. O ile oczywiście wydawca nie ograniczy się tylko do wersji cyfrowej.

Gry będą także dostępne w wersji na Xbox One.

Najnowsze wieści