Robert Eggers wyreżyseruje remake Nosferatu

14.11.2016 | filmweb.pl | underluk

Robert Eggers wyreżyseruje remake Nosferatu

O planach nowego remake'u klasycznego "Nosferatu - symfonia grozy", mówi się już od jakiegoś czasu. Film wyreżyseruje Robert Eggers.


W wywiadzie dla Indiewire reżyser wypowiedział się tak:
To szokujące nawet dla mnie. Wydaje się to nieładne, świętokradcze, egoistyczne i obrzydliwe, by filmowiec o mojej pozycji zabierał się za "Nosferatu". Planowałem jeszcze z tym poczekać, ale los chciał czegoś innego.

Eggers od dziecka jest fanem filmu Murnaua. Zobaczyłem zdjęcie Maksa Schrecka jako hrabiego Orloka w książce, kiedy byłem jeszcze w podstawówce, i oszalałem. Reżyser zdradził, że fotografia zaintrygowała go do tego stopnia, że zmusił matkę, by zawiozła go do lokalnego supermarketu gdzieś w prowincjonalnym New Hampshire, gdzie planował zdobyć kopię filmu na kasecie VHS. W wieku 17 lat Eggers wyreżyserował z kolei w szkole sceniczną wersję "Nosferatu" w ekspresjonistycznym stylu "Gabinetu doktora Caligari". [za filmweb.pl]

Samego tytułowego wampira mamy zobaczyć z nowej strony.

Nie mogę powtórzyć tego, co zrobił Max Schreck, wracam więc do ludowej genezy wampira.

Ciekawe co z tego wyjdzie.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli podobają Ci się zamieszone materiały albo chcesz po prostu wesprzeć jakoś działalność strony, będzie mi bardzo miło, jeśli dorzucisz się do kawy.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Najnowsze wieści