Ostatni Piątek w ofercie wydawnictwa Galakta

24.11.2016 | galakta.pl, swiatgierplanszowych.pl | underluk

Ostatni Piątek w ofercie wydawnictwa Galakta

Jeśli lubicie gry planszowe i slashery z lat osiemdziesiątych, to "Ostatni piątek" może być strzałem w dziesiątkę. Tytuł trafił do oferty wydawnictwa Galakta.


--

Ta nowa gra planszowa dla 2-6 graczy, utrzymana w klimacie horroru lat 80. wymaga niebanalnej strategii i umiejętności przewidywania od wszystkich uczestników. Jeden gracz wciela się w postać Szaleńca, podczas gdy pozostali kierują postaciami 5 Obozowiczów.

Rozgrywka w Ostatni piątek przebiega w wątku fabularnym, prowadzącym przez 4 rozdziały – od przybycia do obozu po finałowe starcie z Szaleńcem – które mają osobne zasady i cele.

Witamy w Camp Apache!

W samym sercu lasu, nad malowniczym jeziorem witają nas odległe krzyki i ciała zamordowanych właścicieli obozu. Aby przetrwać do świtu Obozowicze muszą znaleźć żetony kluczy, które umożliwią im otworzenie chatek i uchronienie się przed psychopatycznym mordercą. Szaleniec musi pozbyć się wszystkich przybyłych, zanim zdążą się schronić – mroczna klątwa obozu nie może zostać zdjęta!

Ostatni Piątek - screen 1

Jeśli choć 3 Obozowiczom uda się przetrwać w chatkach, w rozdziale II to Szaleniec zostaje zwierzyną. Ocaleni gracze wraz z nowo przybyłymi Obozowiczami (liczba postaci jest uzupełniana innymi kartami w brakujących kolorach) szukają śladów mordercy i ruszają w pościg. Rozdział kończy się wyłonieniem Wybrańca – gracza, który przekroczy pole zajmowane przez Szaleńca lub który na koniec piętnastej rundy będzie najbliżej niego.

Teraz morderca rusza na odwet – musi dopaść Wybrańca, nim ten będzie w stanie dopaść jego. Pozostali Obozowicze muszą przez cały rozdział chronić Wybrańca i spowalniać Szaleńca, nawet za cenę własnego życia. Jeśli im się to uda, nadejdzie czas ostatecznego rozprawienia się z mordercą.

Ostatni Piątek - screen 2

W finałowej rozgrywce Szaleniec znów jest zdany na łaskę znajomości obozu, a skrzyżowanie dróg z Wybrańcem będzie go kosztować wszystko. Morderca musi przetrwać piętnaście rund, aż znów zapadnie noc – wtedy wygra, ostatecznie rozprawiając się z młodymi. Jednak napotkanie obozowicza spowoduje, że ten zaalarmuje innych i ujawni jego obecne miejsce, czego Wybraniec z pewnością nie przeoczy; w tej rundzie lepiej unikać wszystkich Obozowiczów…

Którędy droga?

Należy zwrócić szczególną uwagę na pola, po których poruszają się pionki. Białe pola to drogi Obozowiczów, którzy mogą wykonać w swojej turze 2 ruchy. Pola numerowane to ścieżki Szaleńca, który może poruszać się po tych, które są połączone przerywaną linią.

Ostatni Piątek - screen 3

Pola Szaleńca są numerowane, aby gracz wcielający się w niego mógł się rozeznać i swobodnie planować swoje ruchy – jego gra toczy się bowiem za zasłonką. Gracz notuje swoje ruchy na kartce, a ruchy pionka ujawnia pozostałym graczom z opóźnieniem kilku ruchów, tylko w wybranych turach.

Ostatni Piątek - screen 4

Jeśli gracz stoi na polu, które przechodzi przez połączenie pól numerowanych, w momencie gdy morderca przemieści się między tymi polami, Obozowicz zostaje zabity – traci wszystkie wskazówki i żetony, a na jego miejscu kładzie się żeton Ciała. W innych rozdziałach to Szaleniec musi uważać na białe pola Obozowiczów, aby nie zostać złapany.

Ostatni Piątek - okładka

--

Gra już jutro (25.11) powinna być w sprzedaży.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli podobają Ci się zamieszone materiały albo chcesz po prostu wesprzeć jakoś działalność strony, będzie mi bardzo miło, jeśli dorzucisz się do kawy.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Najnowsze wieści