Kolekcja ekranizacji Stephena Kinga od Galapagos

25.11.2016 | galapagos.com.pl | underluk

Kolekcja ekranizacji Stephena Kinga od Galapagos

9 listopada swoją premierę miała "Kolekcja mistrza grozy", czyli pakiet 7 ekranizacji Stephena Kinga na Blu-ray i DVD. Wydawcą jest Galapagos.


--
Unikalna kolekcja filmowa obejmująca ekranizacje powieści mistrza grozy Stephena Kinga!
Pozycja obowiązkowa dla miłośników horrorów!

Kolekcja mistrza grozy

Twórczość Stephena Kinga od lat cieszy się niesłabnąca popularnością. Kultowe filmy zrealizowane na podstawie powieści mistrza grozy są już dostępne na płytach Blu-ray lub DVD w ramach Kolekcji Mistrza Grozy. Kolekcja obejmuje: Blu-ray „Miasteczko Salem” (1979), Blu-ray i DVD „To” (1990), DVD „Dolores Claiborne”, DVD „Kraina wiecznego szczęścia”, DVD „Łowca snów”, „Lśnienie” (1997, M. Garris), DVD „Miasteczko Salem” (2004) oraz pakiet DVD Mistrz Grozy - Kolekcja 6 filmów (7DVD) („Dolores Claiborne”, „To”, „Kraina wiecznego szczęścia”, „Łowca snów”, „Lśnienie” oraz „Miasteczko Salem”).

MIASTECZKO SALEM (1979)
Blu-ray
Miasteczko Salem (1979)
Opowieść o młodym i utalentowanym dziennikarzu Benie Mearsie, który wraca do swojego rodzinnego miasteczka i wkrótce odkrywa, że mieszkańcy zaczęli znikać w dziwnych okolicznościach. Ben podejrzewa, że za złowieszczymi wydarzeniami stoi ekscentryczny sprzedawca antyków (James Mason) – właściciel tajemniczego domu na wzgórzu - oraz jego dziwny, bladolicy „partner” (Reggie Nalder).

TO (1990)
Blu-ray i DVD
To
Październik 1957 roku. Małym miasteczkiem Derry w stanie Maine wstrząsa seria zabójstw. Nieokreślone „To” – ucieleśnienie wszelkich dziecięcych fobii i lęków – poluje na swoje ofiary pod postacią zamieszkującego podmiejskie kanały klauna „Pennywise’a” (Tim Curry). Siedmioro dzieci stawia czoło niewyobrażalnym koszmarom i cudem uchodzi z życiem. Po latach ci, którzy ocaleli, będą musieli zebrać się na odwagę i wrócić, by przerwać nową serię morderstw, tym razem na dobre.

DOLORES CLAIBORNE
DVD
Dolores Claiborne
Dziennikarka Selena St. George (Jennifer Jason Leigh) dowiaduje się z gazet, że jej matka Dolores (Kathy Bates) została oskarżona o morderstwo. Jedzie do rodzinnego miasteczka, by poznać prawdę i pomóc matce, której nie widziała od lat. Problem w tym, że nie do końca wierzy w jej niewinność.

KRAINA WIECZNEGO SZCZĘŚCIA
DVD
Kraina wiecznego szczęścia
Nastrojowy, nostalgiczny film, którego akcja rozgrywa się w małym miasteczku w latach 60. Anthony Hopkins wciela się w rolę tajemniczego, obdarzonego ponadnaturalnymi zdolnościami samotnika Teda Brautigana, który staje się mentorem i namiastką ojca dla jedenastoletniego Bobby’ego. Wkrótce Ted prosi chłopca, by pomógł mu w walce z zagadkowymi prześladowcami, którzy pragną przejąć kontrolę nad mocami mężczyzny…

ŁOWCA SNÓW
DVD
Łowca snów
W mieście Derry czworo chłopców połączyło siły i zmieniło się w sposób, którego nie rozumieli. Po 25 latach zostają wplątani w walkę z istotą nie z tego świata. Kluczem staje się ich wspólna przeszłość i łowca snów. W rolach głównych: Morgan Freeman, Thomas Jane, Jason Lee, Damian Lewis.

LŚNIENIE (1997, M. Garris)
DVD
Lśnienie (1997)
Horror oparty na powieści Stephena Kinga pod tym samym tytułem. Opowieść o mrocznym hotelu, w którym ożywają wspomnienia o okrutnej zbrodni popełnionej w tym miejscu. W rolach głównych: Rebecca De Mornay i Steven Weber.

MIASTECZKO SALEM (2004)
DVD
Miasteczko Salem (2004)
Opowieść o dziennikarzu Benie Mearsie (Rob Lowe), który wraca do swojego rodzinnego miasteczka i odkrywa, że zostało ono opanowane przez żądne krwi wampiry.

--

Filmy możecie kupić w pakiecie lub osobno.

Fajnie, nie? Otóż nie do końca. Pomijając już dobór filmów to dwie rzeczy rzucają się tutaj w oczy. Czemu do cholery wybrano "Lśnienie" z 1997 roku zamiast tego Kubricka z 1980 roku? Owszem, to młodsze nie jest złe, ale jednak do pięt nie dorasta swojej starszej wersji. Po drugie. Całą kolekcja jest na DVD poza "Miasteczkiem Salem" z 1979 roku, które jest tylko na Blu-ray. No i "To" jest jest na Blu-ray i DVD, a reszta tylko na DVD. Chcesz mieć całą kolekcję na DVD? Zapomnij. Chcesz na Blu-ray... taaa... i co jeszcze?

Nie ogarniam takiego podejścia. Galapagos zapewne wie lepiej i coś się za tym kryje. Dla mnie jednak, jako odbiorcy końcowego jest to niezrozumiałe.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli podobają Ci się zamieszone materiały albo chcesz po prostu wesprzeć jakoś działalność strony, będzie mi bardzo miło, jeśli dorzucisz się do kawy.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Najnowsze wieści