Kroniki Wampirów na małym ekranie

27.11.2016 | filmweb.pl | underluk

Kroniki Wampirów na małym ekranie

Anne Rice odzyskała od Universalu i Imagine Entertainment prawa do "Kronik wampirów". Zapowiedziała serial w tym uniwersum.


Przez tyle lat mówiliście mi, że chcecie poważnego serialu, osadzonego w tym uniwersum, swojej "Gry o tron" - powiedziała pisarka - Cóż, słyszałam Was. Cały czas Was słyszałam.

Producentami wykonawczymi całości będzie Rice wraz z synem Christopherem. Napiszą oni także scenariusz pilota. Pierwszy sezon będzie prawdopodobnie ekranizacją "Wampira Lestata".

Głównym bohaterem "Kronik wampirów" jest Lestat de Lioncourt. Urodził się on 7 listopada 1760 w zubożałej szlacheckiej rodzinie markiza Owernii. Był najmłodszym z synów i został pominięty w testamencie. Wyrusza zatem do Paryża szukać lepszego życia i zostaje aktorem. Szybko zwraca na siebie uwagę Magnusa, który przemienia go w wampira, czyni swoim spadkobiercą, po czym sam popełnia samobójstwo. Lestat pozostaje sam, niemal pozbawiony wiedzy na temat tego, co też może robić jako wampir, a czego nie. Przez kolejne 200 lat zgłębi swoją naturę. [za filmweb.pl]

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli podobają Ci się zamieszone materiały albo chcesz po prostu wesprzeć jakoś działalność strony, będzie mi bardzo miło, jeśli dorzucisz się do kawy.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Najnowsze wieści