Kroniki Wampirów na małym ekranie

27.11.2016 | filmweb.pl | underluk

Kroniki Wampirów na małym ekranie

Anne Rice odzyskała od Universalu i Imagine Entertainment prawa do "Kronik wampirów". Zapowiedziała serial w tym uniwersum.


Przez tyle lat mówiliście mi, że chcecie poważnego serialu, osadzonego w tym uniwersum, swojej "Gry o tron" - powiedziała pisarka - Cóż, słyszałam Was. Cały czas Was słyszałam.

Producentami wykonawczymi całości będzie Rice wraz z synem Christopherem. Napiszą oni także scenariusz pilota. Pierwszy sezon będzie prawdopodobnie ekranizacją "Wampira Lestata".

Głównym bohaterem "Kronik wampirów" jest Lestat de Lioncourt. Urodził się on 7 listopada 1760 w zubożałej szlacheckiej rodzinie markiza Owernii. Był najmłodszym z synów i został pominięty w testamencie. Wyrusza zatem do Paryża szukać lepszego życia i zostaje aktorem. Szybko zwraca na siebie uwagę Magnusa, który przemienia go w wampira, czyni swoim spadkobiercą, po czym sam popełnia samobójstwo. Lestat pozostaje sam, niemal pozbawiony wiedzy na temat tego, co też może robić jako wampir, a czego nie. Przez kolejne 200 lat zgłębi swoją naturę. [za filmweb.pl]

Najnowsze wieści