Siedem minut po północy już w księgarniach

02.12.2016 | Papierowy Księżyc | underluk

Siedem minut po północy już w księgarniach

Już dziś w księgarniach powinniście znaleźć nowe wydanie "Siedem minut po północy" Patricka Nessa. Książka ukazała się nakładem wydawnictwa Papierowy Księżyc, a BramyGrozy.pl objęły ją patronatem.


Światowy bestseller już na ekranach kin!

Książka, która stała się inspiracją dla filmu z udziałem gwiazd Hollywood.

Wyjątkowa opowieść o miłości i stracie, o chłopcu, który musi stawić czoła prawdzie oraz potworach, które czasami goszczą w naszym życiu, zmieniając je na zawsze.

Arcydzieło współczesnej literatury dla każdego wrażliwego czytelnika od lat 10 do 110! Jedna z tych książek, które zmieniają Twoje spojrzenie na świat i życie, które uczą empatii i humanizmu. Jedna z tych książek, których nie możesz przegapić!

Odważna, pełna czarnego humoru, głęboko poruszająca opowieść o chłopcu, jego ciężko chorej matce i niezapowiedzianym, potwornym gościu.

Jest siedem minut po północy, gdy trzynastoletni Conor budzi się i odkrywa, że za oknem jego sypialni czai się potwór. Jednak to nie tego potwora Conor się spodziewał – sądził, że odwiedzi go raczej ten z dręczącego go koszmaru, powtarzającego się niemal każdej nocy od dnia, kiedy matka chłopca rozpoczęła leczenie.

Potwór z jego podwórka jest inny. Sędziwy. I dziki. I chce czegoś od Conora. Czegoś niebezpiecznego i przerażającego. Żąda prawdy.

Na podstawie ostatniego pomysłu wielokrotnie nagradzanej pisarki Siobhan Dowd – która zmarła na raka i nie mogła sama napisać tej historii – Patrick Ness stworzył przejmującą powieść o nieszczęściu i stracie, a także o potworach: tych realnych i tych wyobrażonych.

Tytuł: Siedem minut po północy
Tytuł oryginału: A Monster Calls
Autor: Patrick Ness
Format: 130x197
Objętość: 212 stron
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Tłumaczenie: Marcin Kiszela
ISBN: 978-83-65568-21-2
Cena: 32,90 zł

Premiera: 02.12.2016


Niezwykła historia powstania „Siedmiu minut po północy”

25 grudnia do kin trafi „Siedem minut po północy” – film z udziałem m.in. Sigourney Weaver, Felicity Jones, Liama Neesona i Lewisa MacDougalla. Z tej okazji wydawnictwo Papierowy Księżyc przygotowało wznowienie niezwykłej książki Patricka Nessa – tym razem w okładce filmowej.

Historia powstania „Siedmiu minut po północy” jest przejmująca i niezwykła. Miała być to piąta książka wielokrotnie nagradzanej pisarki Siobhan Dowd. Był już pomysł, zrodzili się bohaterowie, historia zaczęła się tworzyć. Czas był jedynym, czego zabrakło, by pisarka mogła dokończyć swe ostatnie dzieło.

W sierpniu 2007 roku Siobhan Dowd zmarła na raka, a Patrick Ness, autor bestsellerowej trylogii Ruchomy Chaos, został poproszony o kontynuowanie jej dzieła.

Czy można odgadnąć wizję człowieka, który nie zdążył wtajemniczyć nas w swoje myśli? Tego już nigdy się nie dowiemy. Wiemy natomiast, że Patrick Ness, wykorzystując to, co pozostawiła po sobie Siobhan Dowd, stworzył dzieło niezwykłe, piękne, chwytające za serce i zachwycające. Jak sam twierdzi, pragnął stworzyć książkę, którą polubiłaby sama Siobhan. „Siedem minut po północy” podbiło serca milionów ludzi na całym świecie. Misja została wykonana.

W Boże Narodzenie ekranizacja powieści Patricka Nessa trafi do kin. Zanim dacie się oczarować przepięknej wizji Juana Antonia Bayony z przejmującymi rolami Felicity Jones, Sigourney Weaver i Lewisa MacDougalla, sięgnijcie po książkę. Już sama historia powstania „Siedmiu minut po północy” jest przecież znakomitym materiałem na film, a to dopiero początek. Wyobraźcie sobie, co dzieje się, gdy otwieracie książkę, na zegarze wybija siedem minut po północy, a za oknem pojawia się potwór…

Siedem minut po północy - okładka

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli podobają Ci się zamieszone materiały albo chcesz po prostu wesprzeć jakoś działalność strony, będzie mi bardzo miło, jeśli dorzucisz się do kawy.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Najnowsze wieści