Dlaczego w The Walking Dead nie używa się określenia zombie?

07.12.2016 | naekranie.pl | underluk

Dlaczego w The Walking Dead nie używa się określenia zombie?

Zauważyliście, że zarówno w serialu jak i komiksie "The Walking Dead" właściwie nie używa się określenia zombie? Robert Kirkman wyjaśnia taki stan rzeczy.


Twórca najsłynniejszego komiksu o żywych trupach był ostatnio gościem programu Conana O,Briena, w którym tak odniósł się do tej sprawy:

Tradycja zombie jest bardzo popularna, ale my nie chcemy nieustannie odnosić się do całej tej koncepcji. To coś w stylu: hej, czemu dana postać nie pośle kulki w głowę tego zombie, tak, jak widzimy to w innych filmach z gatunku? Chcemy raczej pokazać, że akcja The Walking Dead rozgrywa się w świecie, gdzie fikcyjne zombie nie istnieją. Nikt tutaj nie widział filmów George’a Romero, więc nie będzie czerpał stamtąd ogólnych zasad. Chcemy też, by ludzie nie stosowali tego słowa do prostej segregacji; staramy się raczej jasno określić, co ono właściwie oznacza.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli podobają Ci się zamieszone materiały albo chcesz po prostu wesprzeć jakoś działalność strony, będzie mi bardzo miło, jeśli dorzucisz się do kawy.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Najnowsze wieści