Mapa Cieni w drodze

21.12.2016 | gildia.pl, vanderbook.pl | underluk

Mapa Cieni w drodze

Po udanej akcji crowdfunding na wspieram.to, wygląda na to, że już nic nie stanie na drodze antologii pt. "Mapa cieni". Nawiedzona Polska od Van Der Book ukaże się prawdopodobnie w styczniu.


Czym będzie książka?

Mapa Cieni to wyjątkowy projekt, za którym stoją Michał Stonawski oraz Krzysztof Biliński, dwóch sympatyków literatury i klimatu grozy – pisarz oraz fotograf. W ich głowach narodził się unikalny pomysł, którego niestety nie udało się zrealizować… aż do teraz.

Czym jest Mapa Cieni? To połączenie faktów i fikcji literackiej, tego co realne z tym, co zainspirowane rzeczywistością. Szesnaście opowiadań od szesnastu autorów, dla których natchnieniem było kilkanaście miejsc w Krakowie posiadających opinię nawiedzonych. Opowiadania uzupełniają reportaże, teksty zawierające opisy tych niezwykłych lokacji oraz wywiady z osobami z nimi połączonymi, a do tego oczywiście zdjęcia, w których ujęty został klimat otaczający głównych bohaterów książki.

Ten wyjątkowy projekt powstanie przy wsparciu fanów klimatu grozy i horroru – trafi na serwis Wspieram.to już w sierpniu, a jeśli wszystko pójdzie po naszej myśli, jeszcze przed Halloween będziecie mogli poznać sekrety naznaczonych mrokiem miejsc w Krakowie. W planach są kolejne miasta – i to również do czytelników będzie należeć decyzja co do tego, które z nich stanie się bohaterem kolejnej Mapy Cieni!


Mapa cieni

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli podobają Ci się zamieszone materiały albo chcesz po prostu wesprzeć jakoś działalność strony, będzie mi bardzo miło, jeśli dorzucisz się do kawy.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Najnowsze wieści