Mapa Cieni w drodze

21.12.2016 | gildia.pl, vanderbook.pl | underluk

Mapa Cieni w drodze

Po udanej akcji crowdfunding na wspieram.to, wygląda na to, że już nic nie stanie na drodze antologii pt. "Mapa cieni". Nawiedzona Polska od Van Der Book ukaże się prawdopodobnie w styczniu.


Czym będzie książka?

Mapa Cieni to wyjątkowy projekt, za którym stoją Michał Stonawski oraz Krzysztof Biliński, dwóch sympatyków literatury i klimatu grozy – pisarz oraz fotograf. W ich głowach narodził się unikalny pomysł, którego niestety nie udało się zrealizować… aż do teraz.

Czym jest Mapa Cieni? To połączenie faktów i fikcji literackiej, tego co realne z tym, co zainspirowane rzeczywistością. Szesnaście opowiadań od szesnastu autorów, dla których natchnieniem było kilkanaście miejsc w Krakowie posiadających opinię nawiedzonych. Opowiadania uzupełniają reportaże, teksty zawierające opisy tych niezwykłych lokacji oraz wywiady z osobami z nimi połączonymi, a do tego oczywiście zdjęcia, w których ujęty został klimat otaczający głównych bohaterów książki.

Ten wyjątkowy projekt powstanie przy wsparciu fanów klimatu grozy i horroru – trafi na serwis Wspieram.to już w sierpniu, a jeśli wszystko pójdzie po naszej myśli, jeszcze przed Halloween będziecie mogli poznać sekrety naznaczonych mrokiem miejsc w Krakowie. W planach są kolejne miasta – i to również do czytelników będzie należeć decyzja co do tego, które z nich stanie się bohaterem kolejnej Mapy Cieni!


Mapa cieni

Najnowsze wieści