Z czym kojarzy Ci się nazwa Castle Rock

23.02.2017 | filmweb.pl | underluk

Z czym kojarzy Ci się nazwa Castle Rock

Jak Castle Rock to i Stephen King. To fikcyjne miasteczko było tłem nie jednego koszmaru, który wyszedł spod ręki amerykańskiego króla horroru. Teraz doczeka się serialu.


Stacja Hulu zamówiła właśnie pierwszy dziesięcioodcinkowy sezon, który będzie wspólnym przedsięwzięciem Hulu, Bad Robot i Warner Bros. Television. Producentami będą J.J. Abrams i sam Stephen King. Pieczę nad projektem trzymają Sam Shaw i Dustin Thomason.

Oficjalny opis serialu:

"Castle Rock" będzie psychologicznym horrorem rozgrywającym się w uniwersum Stephena Kinga. Serial połączy mityczny rozmach i intymne skupienie na bohaterach. Znamy to z najbardziej lubianych utworów pisarza, w których epicka saga o walce światła i ciemności rozgrywa się na kilku milach kwadratowych lasów stanu Maine.

Fikcyjne miasto Castle Rock pojawiało się regularnie w książkach Kinga. Wśród nich były m.in. powieści "Cujo", "Mroczna połowa", "To" i "Sklepik z marzeniami" oraz opowiadania, w tym "Rita Hayworth and the Shawshank Redemption".

"Castle Rock" to inspirowany kanonem Kinga oryginalny thriller, który zgłębi tematy łączące poszczególne utwory pisarza, biorąc na warsztat niektóre z jego najbardziej ikonicznych opowieści.


To czekamy.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli podobają Ci się zamieszone materiały albo chcesz po prostu wesprzeć jakoś działalność strony, będzie mi bardzo miło, jeśli dorzucisz się do kawy.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Najnowsze wieści