Przygotujcie się na Odmienne Stany Grozy

09.04.2017 | facebook.com/okolicastrachu/ | underluk

Przygotujcie się na Odmienne Stany Grozy

Jeśli mało wam jeszcze literackiego horroru, szczególnie tego w polskim wydaniu to OkoLica Starchu rusza ze swoją biblioteczką - Odmienne Stany Grozy


Najlepiej będzie jak oddam głos inicjatorom. 


--


ODMIENNE STANY GROZY - BIBLIOTECZKA OKOLICY STRACHU


Mija rok od czasu wydania pierwszego numeru OkoLicy Strachu. Od samego początku mieliśmy w planach stworzenie Biblioteczki, w której będziemy wydawać wyjątkowe publikacje. Ruszamy więc z naszym pomysłem.


Lada chwila zaczynamy pracę nad pierwszą z zaproponowanych pozycji, poniżej przedstawiamy nazwiska autorów, którzy ukażą się w najbliższym czasie, w serii Odmienne Stany Grozy. Na dzień dzisiejszy ciężko mówić jeszcze o konkretnych terminach. Postaramy się, aby przynajmniej część zbiorów opowiadań ukazała się w zbliżonym terminie do kolejnych numerów OkoLicy Strachu, abyście mogli zakupić wszystko razem, w niższej cenie. Będziemy informować o dalszych postępach.Jak myślicie? To dobry pomysł? Jesteście z nami?


- Dominik Łuszczyński - Chorały z pogranicza czasu - zbiór opowiadań
- Piotr Kulpa - zbiór opowiadań - Teoria rzeczy i inne opowieści
- Agnieszka Kwiatkowska - zbiór opowiadań
- Wojtek Gunia - zbiór opowiadań
- Łukasz Radecki -Lovecraft w kinie. filmowe adaptacje


--


Pozwolę sobie odpowiedzieć na zadane powyżej pytania. 


Jak myślicie? - zdarza mi się. Nie jestem w tym dobry, ale czasami wydaje mi się, że myślę. 


To dobry pomysł? - nie jestem do końca przekonany. Sama inicjatywa ok. W końcu im więcej horroru tym lepiej, ale... no właśnie, zawsze musi być jakieś ale. To się jeszcze nie ukazało, więc nie będę niczego oceniał, ale patrząc na najbliższy lineup mamy: opowiadania, opowiadania, opowiadania, opowiadania i opo... a nie zaraz, to ostatnie to nie są opowiadania. Chociaż tyle. Osobiście nie jestem wielkim fanem opowiadań i wolę dłuższa formę, ale jak się nie ma co się lubi... Zresztą ludzie zamieszani w OkoLicę Strachu i Okiem na Horror (tak, wygląda na to, że ta ekipa będzie stała za OSG) maczają swoje paluszki także w wydawnictwie Phantom Books Horror, które niedawno zadebiutowało dość przeciętnie i poza zapowiedzią kolejnych trzech pozycji, z czego "Pełzająca śmierć" ma/miała wyjść w kwietniu, ucichło. I choć tutaj mamy do czynienia z nieco inną inicjatywą, nie wiem czy takie rozdrabnianie się i trzymanie kilku przysłowiowych srok za ogon, wyjdzie wszystkim na dobre. Liczę, że tak. Wydaje mi się, że oni wiedzą co robią, ale zachowuję umiarkowany hura optymizm. 


Jesteście z nami? - powiedzmy, że spoglądam na regał i zastanawiam się jak to wszystko pomieszczę. 


Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli podobają Ci się zamieszone materiały albo chcesz po prostu wesprzeć jakoś działalność strony, będzie mi bardzo miło, jeśli dorzucisz się do kawy.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Najnowsze wieści