Przygotujcie się na Odmienne Stany Grozy

09.04.2017 | facebook.com/okolicastrachu/ | underluk

Przygotujcie się na Odmienne Stany Grozy

Jeśli mało wam jeszcze literackiego horroru, szczególnie tego w polskim wydaniu to OkoLica Starchu rusza ze swoją biblioteczką - Odmienne Stany Grozy


Najlepiej będzie jak oddam głos inicjatorom. 


--


ODMIENNE STANY GROZY - BIBLIOTECZKA OKOLICY STRACHU


Mija rok od czasu wydania pierwszego numeru OkoLicy Strachu. Od samego początku mieliśmy w planach stworzenie Biblioteczki, w której będziemy wydawać wyjątkowe publikacje. Ruszamy więc z naszym pomysłem.


Lada chwila zaczynamy pracę nad pierwszą z zaproponowanych pozycji, poniżej przedstawiamy nazwiska autorów, którzy ukażą się w najbliższym czasie, w serii Odmienne Stany Grozy. Na dzień dzisiejszy ciężko mówić jeszcze o konkretnych terminach. Postaramy się, aby przynajmniej część zbiorów opowiadań ukazała się w zbliżonym terminie do kolejnych numerów OkoLicy Strachu, abyście mogli zakupić wszystko razem, w niższej cenie. Będziemy informować o dalszych postępach.Jak myślicie? To dobry pomysł? Jesteście z nami?


- Dominik Łuszczyński - Chorały z pogranicza czasu - zbiór opowiadań
- Piotr Kulpa - zbiór opowiadań - Teoria rzeczy i inne opowieści
- Agnieszka Kwiatkowska - zbiór opowiadań
- Wojtek Gunia - zbiór opowiadań
- Łukasz Radecki -Lovecraft w kinie. filmowe adaptacje


--


Pozwolę sobie odpowiedzieć na zadane powyżej pytania. 


Jak myślicie? - zdarza mi się. Nie jestem w tym dobry, ale czasami wydaje mi się, że myślę. 


To dobry pomysł? - nie jestem do końca przekonany. Sama inicjatywa ok. W końcu im więcej horroru tym lepiej, ale... no właśnie, zawsze musi być jakieś ale. To się jeszcze nie ukazało, więc nie będę niczego oceniał, ale patrząc na najbliższy lineup mamy: opowiadania, opowiadania, opowiadania, opowiadania i opo... a nie zaraz, to ostatnie to nie są opowiadania. Chociaż tyle. Osobiście nie jestem wielkim fanem opowiadań i wolę dłuższa formę, ale jak się nie ma co się lubi... Zresztą ludzie zamieszani w OkoLicę Strachu i Okiem na Horror (tak, wygląda na to, że ta ekipa będzie stała za OSG) maczają swoje paluszki także w wydawnictwie Phantom Books Horror, które niedawno zadebiutowało dość przeciętnie i poza zapowiedzią kolejnych trzech pozycji, z czego "Pełzająca śmierć" ma/miała wyjść w kwietniu, ucichło. I choć tutaj mamy do czynienia z nieco inną inicjatywą, nie wiem czy takie rozdrabnianie się i trzymanie kilku przysłowiowych srok za ogon, wyjdzie wszystkim na dobre. Liczę, że tak. Wydaje mi się, że oni wiedzą co robią, ale zachowuję umiarkowany hura optymizm. 


Jesteście z nami? - powiedzmy, że spoglądam na regał i zastanawiam się jak to wszystko pomieszczę. 


Najnowsze wieści