Jakie będzie nowe Halloween?

17.05.2017 | filmweb.pl | underluk

Jakie będzie nowe Halloween?

Jak wiemy, panowie David Gordon Green i Danny McBride pracują obecnie nad kolejnym filmem z serii "Halloween". Jaki mają pomysł?


Danny McBride będzie współautorem scenariusza, który pisze razem z reżyserem filmu, Davidem Gordonem Greenem. Ostatnio wypowiedział się na temat tego, jak widzi powstający obraz. 


Spójrzcie, co się stało z serią "Halloween". Jest tu sporo do naprawienia. David i ja podchodzimy do tego jako fani horroru. Jesteśmy gigantycznymi miłośnikami Johna Carpentera i tego, co zrobił w oryginalnym "Halloween". Po serii rozczarowujących nowych wersji chcemy wrócić do źródeł, do tego, co było dobre na początku. Film był bardzo prosty i miał w sobie grozę, która nie była tandetna. Nie robiono tam z Michaela Myersa nadprzyrodzonej istoty, której nie da się zabić. Coś takiego nie jest dla mnie straszne. Chcę być przestraszony przez coś, co naprawdę może się wydarzyć.


O ile podoba mi się powrót do korzeni, to jednak nie byłbym tak surowy względem nowych wersji. "Halloween" spod ręki Roba Zombiego było moim zdaniem całkiem niezłe. 


W każdym razie czekam na efekt prac Greena i McBride'a i mam nadzieję, że wiedzą co robią. 

Najnowsze wieści