Guy N. Smith od Phantom Books Horror

03.07.2017 | facebook.com/zinHorrorMasakra | underluk

Guy N. Smith od Phantom Books Horror

To w końcu musiało się stać. Wydawnictwo Phatnom Books Horror kontynuujące tradycję wydawnictwa Phantom Press International, jeszcze w tym roku wyda u nas powieść Guy'a N. Smitha


A jej tytuł to "Przeklęci". 


Z samą książką związana jest pewna tajemnicza, jak na horror przystało historia, którą doskonale opisano na fanpage'u Zin - Horror Masakra. Pozwolę sobie ją tutaj zacytować.  


W 1992 roku swoją działalność kończy wydawnictwo Phantom Press International. Po wydaniu 60 pozycji literackiego horroru, znikają pozostawiając niedosyt wśród fanów horroru. Ostatnia numerowaną pozycją jest nr 30 „Pan ciemności’ Guya N. Smitha. W zapowiedziach, wydawnictwo zdążyło jeszcze przedstawić nr 32 „Przeklęci” tego autora. W roku 1992 fani twórczości Guya nie wiedzieli, że autor sławnego cyklu KRABY zniknie z polskiego rynku na ponad dwadzieścia lat. Zdawać by się mogło, że powieść „ACCURSED” pozostała tylko zapowiedzią.

W 1995 roku pojawiają się pierwsze pogłoski, że „Przeklęci” (polski tytuł) zostali jednak wydrukowani. Fani autora, rozpoczynają poszukiwania, jednak początkowy zapał słabnie i w końcu nie udaje się ustalić prawdziwych losów książki.
W 1999 roku w jednym z warszawskich antykwariatów, podobno można było nabyć „Przeklętych”. Antykwariusz nie ujawnił danych kupującego, twierdził także, że książkę sprzedał za bardzo dużą sumę.
Informację o rzekomym odnalezieniu kolejnego egzemplarza w nadmorskich Dąbkach podaje Dziennik Bałtycki z 20 lipca 2000 roku.
W 2001 roku podziemny fanzin Total Horror Revolution, dociera do pracownika gdańskiej drukarni, który w rozmowie potwierdza, że wydrukowano kilkanaście egzemplarzy tej powieści. Ponownie rozpoczynają się poszukiwania, jednak tak jak wcześniej kończą się niepowodzeniem. 
Przez kolejne lata sporadycznie pojawiają się informacje o zaginionej powieści Guya N. Smitha przetłumaczonej na język polski. Jednak nie istnieje na to żaden dowód.

Po blisko dziesięciu latach od ostatniej wzmianki o „Przeklętych”, w lipcu 2017 roku, świat internetu obiega widomość, że książka ukaże się legalnie w Polsce. Wspomina się Wydawnictwo Phantom Books Horror.


Na koniec pozostaje dodać, że wydawnictwo Phantom Books Horror potwierdziło "Przeklętych" w swoich planach wydawniczych na ten rok. 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli podobają Ci się zamieszone materiały albo chcesz po prostu wesprzeć jakoś działalność strony, będzie mi bardzo miło, jeśli dorzucisz się do kawy.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Najnowsze wieści