Wampiry zawitały na VOD

07.07.2017 | Kino Świat | underluk

Wampiry zawitały na VOD

Już dziś w serwisach VOD będziecie mogli znaleźć, belgijską komedię wampiryczną o wiele mówiącym tytule "Wampiry" w reżyseri Vincenta Lannoo. Dystrybutorem jest Kino Świat. 


Film w swej mockumentalnej koncepcji wyprzedziła kultowe już „Co robimy w ukryciu” Taiki Waititiego aż o 4 lata. Film zdobył 4 nagrody na festiwalu filmów fantastycznych w Maladze w kategoriach Najlepszy film, aktor, reżyser i scenariusz.


--


Zanim dowiedzieliśmy się, co w ukryciu robią nowozelandzkie wampiry, swoje podwoje przed filmowcami otworzyli nie mniej zabawni i ekscentryczni krwiopijcy z Belgii! Nie są straszni, seksowni ani modni. Są po prostu Belgami. Zobaczcie bezpretensjonalną komedię o nietypowej familii wampirów, która za złamanie odwiecznego kodeksu zostaje zesłana do Quebeku.


Pewna belgijska rodzina zdecydowanie różni się od reszty społeczeństwa. Jej członkowie są znudzonymi nieśmiertelnością i monotonią codzienności wampirami, którzy żywią się nielegalnymi imigrantami, dziećmi, kalekami i w każdy możliwy sposób żerują na belgijskim systemie socjalnym. Samson ma 55 lat, ale zachowuje się, jakby był wiecznym 20-latkiem. Grace jest nastolatką, która z tęsknoty za człowieczeństwem stale popełnia samobójstwo. Będący głową rodziny George dokłada wszelkich starań, by utrzymać rodzinę w ryzach i łagodzić nieustające kłótnie z sąsiadującymi wampirami. Krwiopijcy musza postępować zgodnie ze ściśle określonym kodeksem. Nie mogą na przykład spać z żoną przywódcy klanu. Tę zasadę, niestety, łamie Samson… Teraz on i jego rodzina za karę zostają zesłani do Quebeku, w którym nawet wampiry muszą pracować na życie.


Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli podobają Ci się zamieszone materiały albo chcesz po prostu wesprzeć jakoś działalność strony, będzie mi bardzo miło, jeśli dorzucisz się do kawy.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Najnowsze wieści