Wampiry zawitały na VOD

07.07.2017 | Kino Świat | underluk

Wampiry zawitały na VOD

Już dziś w serwisach VOD będziecie mogli znaleźć, belgijską komedię wampiryczną o wiele mówiącym tytule "Wampiry" w reżyseri Vincenta Lannoo. Dystrybutorem jest Kino Świat. 


Film w swej mockumentalnej koncepcji wyprzedziła kultowe już „Co robimy w ukryciu” Taiki Waititiego aż o 4 lata. Film zdobył 4 nagrody na festiwalu filmów fantastycznych w Maladze w kategoriach Najlepszy film, aktor, reżyser i scenariusz.


--


Zanim dowiedzieliśmy się, co w ukryciu robią nowozelandzkie wampiry, swoje podwoje przed filmowcami otworzyli nie mniej zabawni i ekscentryczni krwiopijcy z Belgii! Nie są straszni, seksowni ani modni. Są po prostu Belgami. Zobaczcie bezpretensjonalną komedię o nietypowej familii wampirów, która za złamanie odwiecznego kodeksu zostaje zesłana do Quebeku.


Pewna belgijska rodzina zdecydowanie różni się od reszty społeczeństwa. Jej członkowie są znudzonymi nieśmiertelnością i monotonią codzienności wampirami, którzy żywią się nielegalnymi imigrantami, dziećmi, kalekami i w każdy możliwy sposób żerują na belgijskim systemie socjalnym. Samson ma 55 lat, ale zachowuje się, jakby był wiecznym 20-latkiem. Grace jest nastolatką, która z tęsknoty za człowieczeństwem stale popełnia samobójstwo. Będący głową rodziny George dokłada wszelkich starań, by utrzymać rodzinę w ryzach i łagodzić nieustające kłótnie z sąsiadującymi wampirami. Krwiopijcy musza postępować zgodnie ze ściśle określonym kodeksem. Nie mogą na przykład spać z żoną przywódcy klanu. Tę zasadę, niestety, łamie Samson… Teraz on i jego rodzina za karę zostają zesłani do Quebeku, w którym nawet wampiry muszą pracować na życie.


Najnowsze wieści