Inwazja porywaczy ciał z kolejnym remakiem

21.07.2017 | filmweb.pl | underluk

Inwazja porywaczy ciał z kolejnym remakiem

Coś z cyklu opowiedzmy to jeszcze raz. Warner Bros. Przygotowuje się do nakręcenia kolejnego (czwartego już) remake’u „Inwazji porywaczy ciał” z 1956 roku.


Jego fabułę przygotowuje David Leslie Johnson, który napisał scenariusz m.in. do „Obecności 2”.


Oryginał był ekranizacją powieści Jacka Finneya z 1954 roku. Opowiadał o mieszkańcach pewnego sennego miasteczka, którzy stopniowo zastępowani są przez kosmicznych sobowtórów. Obce istoty są identyczne pod każdym względem, z wyjątkiem reakcji emocjonalnych, których nie potrafią prawidłowo naśladować. Na ślad tej inwazji trafia bohater – lokalny lekarz. Niestety ani on ani widzowie nie mają pewności, kto jest człowiekiem, a kto kosmitą...  [za filmweb.pl]


Obraz doczekał już się trzech nowych wersji: „Inwazja łowców ciał” (1978), „Porywacze ciał” (1993) oraz „Inwazja” (2007). Oryginał w 2008 roku przez Amerykański Instytut Filmowy został wybrany do dziesiątki najlepszych filmów SF w historii kina.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli podobają Ci się zamieszone materiały albo chcesz po prostu wesprzeć jakoś działalność strony, będzie mi bardzo miło, jeśli dorzucisz się do kawy.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Najnowsze wieści