Galakta zapowiada Miasta w gruzach

24.07.2017 | galakta.pl | underluk

Galakta zapowiada Miasta w gruzach

Wielbiciele planszówki "Eldritch Horror" już w czwartym kwartale tego roku będą mieli więcej zabawy. Wydawnictwo Galakta zapowiedziało dodatek "Miasta w gruzach". 


--


Miasta w gruzach - screen 1


Było tak wiele znaków, ale nikt nie słuchał, kiedy próbowaliście ostrzec ich przed nadchodzącym zagrożeniem. Nawet media i profesorowie Miskatonic traktowali was jak szaleńców i wyrzucali za drzwi. Teraz, kiedy więzienie w G’harne upadło, w powietrzu czuć tylko gryzący dym i śmierć. Nikt nie chciał uwierzyć, że taka skala zniszczenia jest możliwa. Horror rozgrywający się na całym świecie przekracza pojęcie ludzkich umysłów.


Miasta w gruzach - screen 2


Nadchodzą  Miasta w gruzach - nowy dodatek do gry Eldritch Horror: Przedwieczna grozaMiasta w gruzach to rozszerzenie, w którym badacze będą musieli się zmierzyć z protoplastą straszliwych chthonian – Shudde M’ellem. Dodatek wprowadza wiele nowych potworów i kart spotkań, a Shudde M’ell wnosi do gry Eldritch Horror mnóstwo niszczycielskich zwrotów akcji. Miasta na całym świecie obracają się w gruzowiska, kiedy monstrum budzi się i przemieszcza pod powierzchnią ziemi. Czy ktokolwiek będzie w stanie powstrzymać ten obłęd?


Miasta w gruzach - screen 3


Globalny chaos


Przedwieczna istota wpędza cały świat w panikę i szaleństwo. Największe miasta świata upadają jedno po drugim, miliardy ludzi tracą życie, a ci, którzy ocaleli, wpadają w dziwny trans…


Zniszczenia następują w różny sposób – badacze muszą współpracować, aby zapobiec kolejnym plagom. Jednak nie wszystko da się uratować. Gracze będą mierzyć się z konsekwencjami różnych katastrof, które pojawiają się w grze dzięki nowej talii Zniszczenia.


Miasta w gruzach - screen 4


Kiedy miasto zostaje zrujnowane, umieszcza się na nim żeton Zniszczenia. Takie miejsce nie jest już traktowane jako miasto i jego karty Ekspedycji są usuwane z gry. Badacze odnajdą w zrujnowanych miastach ocalałych, opętanych przez sługi Shudde M’ella, sparaliżowane strachem wojsko i kultystów żerujących na nielicznych ocalałych. Bez względu na to, jakim heroizmem wykażą się badacze, miasta pozostaną spustoszone, a ich ruiny trzeba chronić przed tym, co jeszcze nadejdzie.


Kataklizm z podziemi


Starożytne miasto G’harne było od wieków więzieniem Shudde M’ella – teraz stoi opuszczone. Kamienie strażnicze zostały zniszczone lub skradzione przez głupców zbyt chciwych, by dostrzec ich rolę. W sercu Afryki przedwieczny budzi się i porusza pod powierzchnią ziemi, wywołując falę klęsk na całym globie.


Miasta w gruzach - screen 5


Wchodząc do gry, Shudde M’ell burzy Rzym, a to dopiero początek zniszczeń. Postęp na torze Zagłady przyniesie światu jeszcze więcej kataklizmów i potwornych omenów dla badaczy. Jeśli chcecie mieć nadzieję na przetrwanie, musicie rozwiązać 3 tajemnice i pokonać Shudde M’ella.


Nowi śmiałkowie


Choć świat wokół się rozpada, kilku wybrańców decyduje się stawić czoła wszechobecnej grozie i falom zniszczenia. Miasta w gruzach wprowadzają 4 nowych badaczy: Rolanda Banksa, Ritę Young, Boba Jenkinsaoraz Pete’a „Włóczęgę” (wraz z jego wiernym towarzyszem Diukiem!).


Miasta w gruzach - screen 6


Wieczny włóczęga Pete w czasie swych podróży z wiernym psem Diukiem zauważył, że ostatnio wiele dziwnych wydarzeń zaczęło dręczyć ludzi. Powodzie, pożary, trzęsienia ziemi – najróżniejsze nieszczęścia pojawiają się w miastach na całym świecie, a ocalałych ogarnia rezygnacja i strach.


Pete jednak nie poddał się szaleństwu i strachowi. Udało mu się zebrać grupę osób, z pomocą których postawił spalone miasteczko na nogi. Znalazł cel i determinację – jeśli uda mu się odnaleźć źródło tych wydarzeń, z pewnością pomoże ludziom, którym udało się przetrwać katastrofę.


Pete zaczyna grę z Diukiem, zasobem unikatowym. Jego oddany kompan pozwala mu za darmo przerzucić kość podczas wykonywania testu oraz zregenerować dodatkowy punkt poczytalności podczas odpoczynku.


Choć jego Wpływ nie jest wysoki, Pete nadrabia to praktycznością – podczas podróżowania wzdłuż trasy kolei Pete może wykonać dodatkową akcję oraz uzyskać ze stosu kart odrzuconych jeden przedmiot lub atut o wartości niższej niż jego Spostrzegawczość.


Ziemia w konwulsjach


Kiedy Shudde M’ell powstanie, badacze będą potrzebowali każdego wsparcia, jakie mogą uzyskać. Zagrożenie z każdą chwilą narasta, a miasta obracają się w pył jedno po drugim. Czy będziecie w stanie przetrwać kataklizm, który nadchodzi?

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli podobają Ci się zamieszone materiały albo chcesz po prostu wesprzeć jakoś działalność strony, będzie mi bardzo miło, jeśli dorzucisz się do kawy.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Najnowsze wieści