Slumber w kinach w listopadzie

11.10.2017 | bestfilm | underluk

Slumber w kinach w listopadzie

Już 10 listopada do kin trafi przerażający horror "Slumber", z gwiazdą trylogii „Niezgodna" - Maggie Q - w roli głównej.


Alice (Maggie Q) jest cenioną specjalistką zajmującą się zaburzeniami snu. O pomoc do niej zwraca się rodzina, która jest nawiedzana przez demona. Paraliżuje on swoje ofiary w czasie snu, stając się ich prawdziwym koszmarem i uwalniając straszną agresję, którą kierują przeciwko sobie. Alice musi porzucić naukowy racjonalizm, aby pomóc nękanej rodzinie i pokonać nękające ją demony przeszłości.


Paraliż senny
Koszmary, strach, pobudka w środku nocy i poczucie, że człowiek nie jest w stanie się ruszyć, nie licząc gałek ocznych. Na klatce piersiowej czuć ciężar, który pozbawia powietrza. Kątem oka zauważamy czającą się z boku złowrogą postać… to jednak nie zły sen, lecz najczęstsze symptomy stanu zwanego paraliżem sennym lub porażeniem przysennym. Jedno z pierwszych dokładniejszych badań poświęconych zjawisku paraliżu sennego zostało przeprowadzone w 1999 r. i dzieli towarzyszące mu halucynacje na trzy główne grupy: duszenie, intruz oraz niespotykane doznania cielesne. W przypadku duszenia wybudzona osoba czuje silny nacisk na klatkę piersiową, który sprawia, iż brakuje oddechu. Według naukowców osoby doświadczające halucynacji z drugiej grupy „czują czyjąś obecność, strach, a także doznają omamów słuchowych i wzrokowych”. Te dwa rodzaje halucynacji pojawiają się zwykle jednocześnie. Jak opisują naukowcy, osoby doświadczające tego typu halucynacji często mają wrażenie wyjścia poza ciało, lewitowania bądź latania po pokoju. Na halucynacje wpływ ma także kultura, w rezultacie tworzą się mity i legendy, które często nie pozwalają odróżnić fikcji od rzeczywistości. „Old Hag”, wiedźma dusząca we śnie, to przykład prymitywnej interpretacji paraliżu sennego, która narodziła się w Nowej Funlandii. Chociaż paraliż senny bywa dziedziczny, w rzeczywistości może przytrafić się każdemu. Prawdopodobieństwo wystąpienia tego zjawiska zwiększają takie czynniki jak brak, czy zaburzenia snu, jet lag oraz praca zmianowa.obsada
Alice Arnolds - MAGGIE Q
Sarah Morgan - KRISTEN BUSH
Charlie Morgan - SAM TROUGHTON
Tom Arnolds - WILL KEMP
Malcolm - WILLIAM HOPE
Amado - SYLVESTER MCCOYrealizatorzy
reżyseria - JONATHAN HOPKINS
scenariusz - RICHARD HOBELEY & JONATHAN HOPKINS
zdjęcia - POLLY MORGAN
muzyka - ULAS PAKKAN
montaż - GARY FORRESTER
produkcja - MARK LANE, JAMES HARRIS & PASCAL DEGOVEo filmie
gatunek: horror
czas trwania: 84 min.
Wielka Brytania / USA 2017
Dystrybucja w Polsce: Best Film CO

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli podobają Ci się zamieszone materiały albo chcesz po prostu wesprzeć jakoś działalność strony, będzie mi bardzo miło, jeśli dorzucisz się do kawy.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Najnowsze wieści