P.T. w rękach fanów

23.01.2018 | ppe.pl | underluk

P.T. w rękach fanów

Pamiętacie „Silent Hills”? Na pewno. W końcu interaktywny horror nad którym dłubali Hideo Kojima i Guillermo del Toro zapowiadał się na kawał dobrej gry. A pamiętacie "P.T."?


Dla przypomnienia. „P.T.” (2014) było taką pokazówką technologii, która miała stać za „Silent Hills”, a przy okazji była fantastycznym kawałkiem przerażającego kodu. Demo ukazało się tylko na PlayStation 4 i można było je pobrać z cyfrowego sklepu Sony. Niestety po aferze z Konami i Hideo Kojimą w roli głównej, cały projekt „Silent Hills” trafił do piachu, a „P.T.” zostało usunięte z serwerów i dziś nie da się go już pobrać. Oczywiście w sieci momentalnie pojawiły się na sprzedaż w horrendalnych cenach konsole z zainstalowanym demem, ale to już przemilczmy.


Tak wygląda przeszłość. A teraźniejszość? Otóż, fani nie zapomnieli i dwóch z nich pracuje obecnie nad przeniesieniem „P.T.” na komputery.


Pierwszy, SmoggyChips, stara się odtworzyć demo w oparciu o Unreal Engine 4, a z efektem jego starań możecie zapoznać się na stronie Game Jolt.


Drugim jest LinusPixel, który wyodrębnił animacje, mapę oraz tekstury z oryginału i stara się wszystko odtworzyć na nowym silniku. Ma już prototyp swojej pracy.


Oba projekty nie są jeszcze ukończone, ale myślę, że warto mieć je na uwadze.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli podobają Ci się zamieszone materiały albo chcesz po prostu wesprzeć jakoś działalność strony, będzie mi bardzo miło, jeśli dorzucisz się do kawy.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Najnowsze wieści