Poznajcie Sinobrodego od Macieja Szymczaka

26.01.2018 | facebook.com/MaciejjSzymczak/, Horror Masakra | underluk

Poznajcie Sinobrodego od Macieja Szymczaka

W lutym nakładem wydawnictwa Horror Masakra ukaże się zbiór „Sinobrody i inne opowiadania” autorstwa Macieja Szymczaka.


Autora możecie kojarzyć z takich antologii jak „Krew zapomnianych bogów” i „Słowiańskie koszmary”. Poniżej, pod filmem promującym książkę znajdziecie także próbkę jego możliwości w postaci krótkiego fragmentu „Sinobrodego”. 


Fragment opowiadanie "Sinobrody"


Nieoczekiwanie znalazła się w ciepłej, przytulnej sali. Jej poranione stopy wyczuły miękki, włochaty dywan. Komnata była dobrze oświetlona, Adelajda usłyszała trzask palącego się drewna. Chciała odetchnąć z ulgą, lecz nie mogła. Promienny uśmiech znikł z jej twarzy tak szybko, jak się pojawił. Nieprzyjemny dreszcz przeszedł przez jej ciało i sparaliżował układ nerwowy. Znieruchomiała niczym posąg, przyglądając się makabrycznej scenie przerastającej możliwości jej pojmowania.


Ujrzała nagiego, kudłatego mężczyznę. Był łudząco podobny do jej męża, ale bardziej zwierzęcy, niczym wilkołak rodem z krwawych legend. Towarzyszył mu zamaskowany kapłan odziany w biskupie szaty liturgiczne. Duchowny trzymał w dłoni obusieczny miecz z fantazyjnie rzeźbioną rękojeścią. Sobowtór hrabiego był cały umazany krwią. Stał na skraju wielkiej planszy do gry i wbijał w Adelajdę dziki wzrok. Nie przejęła się wrogością mężczyzny, za bardzo była skupiona na diabolicznym parkiecie pomalowanym w szachownicę. Dwóch mężczyzn przesuwało po białych i czarnych polach pionki, które jednak w niczym nie przypominały klasycznych figur. Zamiast posążków, na szachownicy rozmieszczone były ścięte głowy. Czerepy zamęczonych na śmierć dzieci lustrowały pomieszczenie martwymi, pustymi spojrzeniami. Wokół szachownicy zalegały poćwiartowane zwłoki, ułożone bezładnie w kupę, bez poszanowania i czci dla ludzkiej egzystencji ...


Sinobrody i inne opowiadania - Maciej Szymczak


Książka ukaże się pod patronatem BramyGrozy.pl.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli podobają Ci się zamieszone materiały albo chcesz po prostu wesprzeć jakoś działalność strony, będzie mi bardzo miło, jeśli dorzucisz się do kawy.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Najnowsze wieści