Poznajcie Sinobrodego od Macieja Szymczaka

26.01.2018 | facebook.com/MaciejjSzymczak/, Horror Masakra | underluk

Poznajcie Sinobrodego od Macieja Szymczaka

W lutym nakładem wydawnictwa Horror Masakra ukaże się zbiór „Sinobrody i inne opowiadania” autorstwa Macieja Szymczaka.


Autora możecie kojarzyć z takich antologii jak „Krew zapomnianych bogów” i „Słowiańskie koszmary”. Poniżej, pod filmem promującym książkę znajdziecie także próbkę jego możliwości w postaci krótkiego fragmentu „Sinobrodego”. 


Fragment opowiadanie "Sinobrody"


Nieoczekiwanie znalazła się w ciepłej, przytulnej sali. Jej poranione stopy wyczuły miękki, włochaty dywan. Komnata była dobrze oświetlona, Adelajda usłyszała trzask palącego się drewna. Chciała odetchnąć z ulgą, lecz nie mogła. Promienny uśmiech znikł z jej twarzy tak szybko, jak się pojawił. Nieprzyjemny dreszcz przeszedł przez jej ciało i sparaliżował układ nerwowy. Znieruchomiała niczym posąg, przyglądając się makabrycznej scenie przerastającej możliwości jej pojmowania.


Ujrzała nagiego, kudłatego mężczyznę. Był łudząco podobny do jej męża, ale bardziej zwierzęcy, niczym wilkołak rodem z krwawych legend. Towarzyszył mu zamaskowany kapłan odziany w biskupie szaty liturgiczne. Duchowny trzymał w dłoni obusieczny miecz z fantazyjnie rzeźbioną rękojeścią. Sobowtór hrabiego był cały umazany krwią. Stał na skraju wielkiej planszy do gry i wbijał w Adelajdę dziki wzrok. Nie przejęła się wrogością mężczyzny, za bardzo była skupiona na diabolicznym parkiecie pomalowanym w szachownicę. Dwóch mężczyzn przesuwało po białych i czarnych polach pionki, które jednak w niczym nie przypominały klasycznych figur. Zamiast posążków, na szachownicy rozmieszczone były ścięte głowy. Czerepy zamęczonych na śmierć dzieci lustrowały pomieszczenie martwymi, pustymi spojrzeniami. Wokół szachownicy zalegały poćwiartowane zwłoki, ułożone bezładnie w kupę, bez poszanowania i czci dla ludzkiej egzystencji ...


Sinobrody i inne opowiadania - Maciej Szymczak


Książka ukaże się pod patronatem BramyGrozy.pl.

Najnowsze wieści