Noc czarnych gwiazd od Galakty

06.02.2018 | galakta.pl | underluk

Noc czarnych gwiazd od Galakty

Wydawnictwo Galakta zapowiedziało nowy dodatek do karcianki "Horror w Arkham" - "Noc czarnych gwiazd". Z przyjemnością ogłaszamy nadchodzące rozszerzenie do gry karcianej Horror w Arkham – Noc czarnych gwiazd, które kontynuuje fabułę cyklu Szlak do Carcosy.


Po traumatycznych wydarzeniach w paryskich katakumbach tajemnica Króla w żółci prowadzi badaczy do wrót tajemniczej Carcosy, które mają się znajdować w owianym tajemnicą opactwie na wyspie Mont Saint-Michel. Brama do wymiaru Hastura otworzy się, jeśli odprawicie rytuał – tylko wtedy będziecie mogli wejść na szlak prowadzący do Carcosy.Zejście w otchłań szaleństwa


Burza szaleje nad waszymi głowami, a u stóp skał wyspy wzbierają rozszalałe fale… Dlaczego tak naprawdę tu przybyliście? Sami już wcześniej wątpiliście we własną poczytalność – jaką możecie mieć pewność, że to, co widzicie, jest prawdziwe? Z pewnością łatwiej uwierzyć, że oszaleliście, niż podejrzewać, że cały świat może zostać opanowany przez mroczne bóstwo z innego wymiaru, jednak obłąkani czy nie – nie możecie już zawrócić, zaszliście zbyt daleko.


Przybywając na wyspę, możecie porzucić płonne nadzieje. Nieważne jak źle sprawy wyglądały w przeszłości, talia aktów zawsze była niczym światło nadziei w najczarniejszych godzinach. Talia była obietnicą: jeśli znajdziesz sposób, by przejść przez akty, masz szansę przetrwać. Nie tym razem.


W Nocy czarnych gwiazd nie ma tej nadziei, nie ma światła w nieogarnionym mroku. Na początku rozgrywki gracze przygotowują jedną talię tajemnic normalnie, zaś w miejscu talii aktów pojawia się druga talia tajemnic. Pierwsza z nich przedstawia wzbierające fale i powódź bijącą w mury miasta. Druga odnosi się do szalejącej nad wyspą potężnej burzy, której skołtunione chmury emanują osobliwą energią. Nie ma miejsca na talię aktów. Badaczom pozostało tylko wybrać, w jaki sposób chcą spotkać się z przeznaczeniem.Do granic możliwości


Zaklęcia były zazwyczaj specjalnością klasy Mistyka, jednak kiedy Zaginiona Carcosa zbliża się do Ziemi, aura obcego wymiaru sprawia, że Magiczna intuicja budzi się także w innych. Bliskość Carcosy odkrywa nowe perspektywy pozwalające dostrzec nowe wskazówki. Z kolei Łotrzy mogą kierować się Sugestią, dającą im przewagę w wymykaniu się prześladowcom.


Czarne gwiazdy wschodzą


Nie ma już ucieczki przed tym, co was czeka. Czy uda wam się powstrzymać szalejące żywioły i otworzyć bramę do Carcosy? Czy może spotkacie się z ponurym przeznaczeniem, zanim zdołacie uratować świat…?


Noc czarnych gwiazd pojawi się w sklepach już 22.02.2018 r.

Najnowsze wieści