The Evil Within 2 w pierwszej osobie

14.02.2018 | ppe.pl | underluk

The Evil Within 2 w pierwszej osobie

Podobał Wam się zeszłoroczny „The Evil Within 2”? To teraz możecie sprawdzić tytuł grając z pierwszoosobowym widokiem.


Nowy tryb jest dostępny za darmo i dosyć istotnie zmienia perspektywę z jakiej bierzemy udział w tej historii. Shinsaku Ohara – producent gry – przyznał, że zespół Tango Gameworks już wcześniej trochę eksperymentował z ustawieniem kamery:


Eksperymentowaliśmy trochę z rozgrywką w trybie pierwszoosobowym, ale był to raczej późniejszy dodatek i swego rodzaju zabawa, ponieważ grę zaprojektowaliśmy z myślą o widoku trzecioosobowym. Niektórzy użytkownicy posiadający doświadczenie techniczne znaleźli sposób na uruchomienie tego trybu poza wyznaczonymi obszarami i spotkało się to z pozytywnym przyjęciem. Powiedzieliśmy więc sobie: „A co tam! Zróbmy z tego dodatek dostępny na wszystkich platformach”. Wielu fanów gier grozy lubi grać w horrory, korzystając z widoku pierwszoosobowego, więc dla tych, którzy chcą zobaczyć świat The Evil Within 2 oczami Sebastiana, będzie to naprawdę wspaniałe doświadczenie.


Tytuł jednak ukazał się z perspektywa trzecioosobową i pod taką był tworzony, więc nie zdziwcie się jak kamera parę razy ucieknie za plecy bohatera:


The Evil Within 2 nie było projektowane z myślą o rozgrywce w trybie pierwszoosobowym, więc jego wprowadzenie oczywiście nie było łatwe. Traktujemy go jako „wysoko poziomową modyfikację” i nie chcielibyśmy, by uzyskany w ten sposób efekt porównywano z grami pokroju DOOM-a. W kilku scenach widok pierwszoosobowy po prostu nie działa, więc gra przełącza się w nich na chwilę w tryb trzecioosobowy. Mimo to dołożyliśmy wszelkich starań, by gra zapewniała interesujące doświadczenie, i mamy nadzieję, że ludzie będą zadowoleni z nowego trybu rozgrywki.


Nic tylko grać.


Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli podobają Ci się zamieszone materiały albo chcesz po prostu wesprzeć jakoś działalność strony, będzie mi bardzo miło, jeśli dorzucisz się do kawy.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Najnowsze wieści