The Evil Within 2 w pierwszej osobie

14.02.2018 | ppe.pl | underluk

The Evil Within 2 w pierwszej osobie

Podobał Wam się zeszłoroczny „The Evil Within 2”? To teraz możecie sprawdzić tytuł grając z pierwszoosobowym widokiem.


Nowy tryb jest dostępny za darmo i dosyć istotnie zmienia perspektywę z jakiej bierzemy udział w tej historii. Shinsaku Ohara – producent gry – przyznał, że zespół Tango Gameworks już wcześniej trochę eksperymentował z ustawieniem kamery:


Eksperymentowaliśmy trochę z rozgrywką w trybie pierwszoosobowym, ale był to raczej późniejszy dodatek i swego rodzaju zabawa, ponieważ grę zaprojektowaliśmy z myślą o widoku trzecioosobowym. Niektórzy użytkownicy posiadający doświadczenie techniczne znaleźli sposób na uruchomienie tego trybu poza wyznaczonymi obszarami i spotkało się to z pozytywnym przyjęciem. Powiedzieliśmy więc sobie: „A co tam! Zróbmy z tego dodatek dostępny na wszystkich platformach”. Wielu fanów gier grozy lubi grać w horrory, korzystając z widoku pierwszoosobowego, więc dla tych, którzy chcą zobaczyć świat The Evil Within 2 oczami Sebastiana, będzie to naprawdę wspaniałe doświadczenie.


Tytuł jednak ukazał się z perspektywa trzecioosobową i pod taką był tworzony, więc nie zdziwcie się jak kamera parę razy ucieknie za plecy bohatera:


The Evil Within 2 nie było projektowane z myślą o rozgrywce w trybie pierwszoosobowym, więc jego wprowadzenie oczywiście nie było łatwe. Traktujemy go jako „wysoko poziomową modyfikację” i nie chcielibyśmy, by uzyskany w ten sposób efekt porównywano z grami pokroju DOOM-a. W kilku scenach widok pierwszoosobowy po prostu nie działa, więc gra przełącza się w nich na chwilę w tryb trzecioosobowy. Mimo to dołożyliśmy wszelkich starań, by gra zapewniała interesujące doświadczenie, i mamy nadzieję, że ludzie będą zadowoleni z nowego trybu rozgrywki.


Nic tylko grać.


Najnowsze wieści