[email protected] w Domu Horroru

22.02.2018 | facebook.com/domhorroru/ | underluk

Wi@rus w Domu Horroru

Wydawnictwo Dom Horroru zapowiedziało właśnie, że nową pozycją, która ukarze się pod ich skrzydłami jest „[email protected]” Marka Zychli.


O czym jest powieść? Tego nie wiemy, ale Wojciech Gunia pisze o niej tak:


Marek Zychla od pierwszego zdania zmusza czytelnika do gry na swoich zasadach. Nie idzie na żadne kompromisy, ale jednocześnie potrafi okazane zaufanie wynagrodzić po wielokroć. To on rozdaje karty. I tak właśnie powinno się pisać.
Gdybym miał określić „[email protected]” jednym słowem, byłoby to słowo: „brawurowe”. To popis stylu i eksplozja wyobraźni, która w poszukiwaniu najwłaściwszej formy z łatwością przełamuje bariery gatunków. To radykalne wyzwanie, rzucone zdolnościom percepcyjnym czytelnika, sytuujące się między science fiction a horrorem, między baśnią, mitem, powiastką filozoficzną a opowieścią o ludzkich uczuciach i ambicjach. To wreszcie fantastyka taka, jaką osobiście cenię najbardziej: erudycyjna, gęsta, ustawiająca wysoko poprzeczkę czytelnikowi. Po prostu świetna.
Ja stawiam „[email protected]” na jednej półce z „Trojką” i „Onikromosem” – powieściami szalonymi, które z całą mocą zmuszają do przyjęcia ich reguł.


Jest już gotowa okładka, której autorem jest Krzysztof Wroński.


Wiarus - Marek Zychla

Najnowsze wieści