Premiera: Noc czarnych gwiazd

22.02.2018 | galakta.pl | underluk

Premiera: Noc czarnych gwiazd

Już dziś dzięki wydawnictwu Galakta, miał swoją premierę najnowszy dodatek do gry karcianej "Horror w Arkham" - "Noc czarnych gwiazd". Z przyjemnością ogłaszamy nadchodzące rozszerzenie do gry karcianej Horror w Arkham – Noc czarnych gwiazd, które kontynuuje fabułę cyklu Szlak do Carcosy.


Po traumatycznych wydarzeniach w paryskich katakumbach tajemnica Króla w żółci prowadzi badaczy do wrót tajemniczej Carcosy, które mają się znajdować w owianym tajemnicą opactwie na wyspie Mont Saint-Michel. Brama do wymiaru Hastura otworzy się, jeśli odprawicie rytuał – tylko wtedy będziecie mogli wejść na szlak prowadzący do Carcosy.Zejście w otchłań szaleństwa


Burza szaleje nad waszymi głowami, a u stóp skał wyspy wzbierają rozszalałe fale… Dlaczego tak naprawdę tu przybyliście? Sami już wcześniej wątpiliście we własną poczytalność – jaką możecie mieć pewność, że to, co widzicie, jest prawdziwe? Z pewnością łatwiej uwierzyć, że oszaleliście, niż podejrzewać, że cały świat może zostać opanowany przez mroczne bóstwo z innego wymiaru, jednak obłąkani czy nie – nie możecie już zawrócić, zaszliście zbyt daleko.


Przybywając na wyspę, możecie porzucić płonne nadzieje. Nieważne jak źle sprawy wyglądały w przeszłości, talia aktów zawsze była niczym światło nadziei w najczarniejszych godzinach. Talia była obietnicą: jeśli znajdziesz sposób, by przejść przez akty, masz szansę przetrwać. Nie tym razem.


W Nocy czarnych gwiazd nie ma tej nadziei, nie ma światła w nieogarnionym mroku. Na początku rozgrywki gracze przygotowują jedną talię tajemnic normalnie, zaś w miejscu talii aktów pojawia się druga talia tajemnic. Pierwsza z nich przedstawia wzbierające fale i powódź bijącą w mury miasta. Druga odnosi się do szalejącej nad wyspą potężnej burzy, której skołtunione chmury emanują osobliwą energią. Nie ma miejsca na talię aktów. Badaczom pozostało tylko wybrać, w jaki sposób chcą spotkać się z przeznaczeniem.Do granic możliwości


Zaklęcia były zazwyczaj specjalnością klasy Mistyka, jednak kiedy Zaginiona Carcosa zbliża się do Ziemi, aura obcego wymiaru sprawia, że Magiczna intuicja budzi się także w innych. Bliskość Carcosy odkrywa nowe perspektywy pozwalające dostrzec nowe wskazówki. Z kolei Łotrzy mogą kierować się Sugestią, dającą im przewagę w wymykaniu się prześladowcom.


Czarne gwiazdy wschodzą


Nie ma już ucieczki przed tym, co was czeka. Czy uda wam się powstrzymać szalejące żywioły i otworzyć bramę do Carcosy? Czy może spotkacie się z ponurym przeznaczeniem, zanim zdołacie uratować świat…?

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli podobają Ci się zamieszone materiały albo chcesz po prostu wesprzeć jakoś działalność strony, będzie mi bardzo miło, jeśli dorzucisz się do kawy.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Najnowsze wieści