Zapomniana Era w Horror w Arkham LCG

16.03.2018 | galakta.pl | underluk

Zapomniana Era w Horror w Arkham LCG

Galakta zapowiedziała start nowego cyklu dodatków do karcianki „Horror w Arkham”. Zobaczcie czym będzie „Zapomniana Era”.


Zapomniana era - screen 1


Mamy przyjemność zapowiedzieć nowy cykl scenariuszy do Horroru w Arkham LCG – Zapomnianą erę.


Myślimy, że dobrze znamy historię Ziemi i prawie wszystkie jej tajniki, ale są rzeczy pozostające poza naszymi osądami i pradawne ruiny skrywają prawdę, która mogłaby rozbić nasze postrzeganie całego wszechświata. Kiedy znany historyk, Alejandro Vela, odkrywa jedną z pradawnych tajemnic – ruiny zapomnianego azteckiego miasta – budzą się siły, które mogą odmienić samą strukturę czasu.


Zapomnianej erze wyruszycie do starożytnych ruin w Meksyku wraz z 5 nowymi badaczami, 87 nowymi kartami scenariuszy i ponad 60 kartami badaczy, a wasza grupa będzie przedzierać się przez mroczne lasy deszczowe i zejdzie w głąb jaskiń w dwóch nowych scenariuszach.


Zapomniana era - screen 2


Dołącz do wyprawy


W pierwszym scenariuszu z cyklu Zapomniana era grupa badaczy dołącza do ekspedycji naukowej podróżującej w głąb lasów deszczowych południowego Meksyku. Według relacji Alejandra Veli gdzieś w odległych gąszczach kryją się ruiny zapomnianego miasta-państwa Azteków. Nie wiadomo, co możecie napotkać w sercu dżungli, ale jesteście już za daleko, by się wycofać.


Zapomniana era - screen 3


Zapomniana era wprowadza nową zdolność Eksploracja, która nakazuje dobrać kartę z wierzchu specjalnej talii eksploracji, zawierającej jednostronne lokalizacje oraz zagrożenia, które mogą zupełnie zmienić bieg przygody. Każda Eksploracja odnosi się do jednego typu lokalizacji, który może zostać dobrany przez gracz i umieszczony w grze. Karty są dobierane kolejno, dopóki gracz nie natrafi na odpowiedni typ lokalizacji lub eksploracja nie zostanie przerwana przez kartę podstępu.


Przykład – Ursula Downs, znajdująca się w Obozie ekspedycji, poświęca pierwszy ruch na wykonanie akcji eksploracji. Pierwszą dobraną kartą jest Zawiła ścieżka, która nie jest połączona z jej lokalizacją, więc jest odkładana poza talię eksploracji. Ursula dobiera kolejną kartę, ujawniając Zasoby się kończą. Jest to karta podstępu, dlatego badacz natychmiast rozpatruje jej efekt, karta Zawiłej ścieżki jest z powrotem wtasowywana do talii, a eksploracja kończy się niepowodzeniem.


Zapomniana era - screen 4


Jednakże porażka w odkrywaniu nowej lokalizacji nie musi oznaczać końca tury badacza – jedno potknięcie to za mało, by powstrzymać zdeterminowanych odkrywców. Ursula poświęca swoją drugą akcję na kolejną próbę eksploracji. Tym razem odkrywa Ciernistą ścieżkę, która jest połączona z Obozem ekspedycjiCiernista ścieżkawchodzi do gry, a Ursula natychmiast przenosi się na nią.


Zapomniana era - screen 5


Ursula Downs, podróżniczka


Wśród 5 nowych śmiałków Zapomnianej ery Ursula Downs odznacza się wyjątkowym zapałem do zgłębiania wiedzy. Wspinanie na drzewa, przeprawa przez puszczę, grzebanie w błocie i inne rzeczy „nieprzystojące młodej damie” nie powstrzymają jej przed dotarciem do prawdy.


Zapomniana era - screen 6


Ursula ceni sobie wiedzę i intelektualne podejście do wszystkich spraw, dlatego zamiast wchodzić w otwartą konfrontację, woli postawić na szybką ucieczkę z pola walki. Niska wartość jej siły może stanowić problem, jednak kiedy Ursula przeciera nowe szlaki lasów deszczowych, zawsze towarzyszy jej Jake Williams. Lojalny towarzysz jest gotów zabezpieczać tyły, dzięki czemu pierwszy ruch lub badanie w turze Ursuli nigdy nie wywoła ataków towarzyszących, a ponadto spostrzegawczość Jake’a zapewnia w nowej lokalizacji dobranie karty. W scenariusza opartych na Eksploracji Jake będzie niezastąpionym towarzyszem.


Starożytne ruiny przyzywają Ursulę i prześladują ją w koszmarach. Badaczka nie może oprzeć się nieznanemu i ciągle balansuje na granicy szaleństwa, kiedy nie zważając na niebezpieczeństwa próbuje przebyć niezgłębione jaskinie i starożytne grobowce. Jej osłabienie bazuje na tej niemożliwej do zaspokojenia rządzy odkrywania – Zew nieznanego sprawia, że Ursula musi wybrać inną lokację i, jeśli jej skutecznie nie zbada w tej turze, czekają ją przykre konsekwencje.


Pakujcie plecaki


Przygotujcie się na tajemniczą i niebezpieczną wyprawę do azteckich ruin. Jakie tajemnice i przeciwności czekają na was podczas odkrywania nieznanych dotąd zakamarków historii? Przekonacie się już niebawem – Zapomniana era pojawi się w sklepach zgodnie z datą światowej premiery.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli podobają Ci się zamieszone materiały albo chcesz po prostu wesprzeć jakoś działalność strony, będzie mi bardzo miło, jeśli dorzucisz się do kawy.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Najnowsze wieści