Locke & Key znowu ląduje w koszu

29.03.2018 | filmweb.pl | underluk

Locke & Key znowu ląduje w koszu

Serialowa adaptacja komiksu „Lock & Key” po raz drugi trafiła do kosza. Czy dostanie trzecią szansę?


Możliwe bo producenci starają się znaleźć dla serialu nowy dom i zapukali już do Netflixa, Amazona i Apple’a, ale na razie nic konkretnego nie udało im się ugrać.


Wróćmy jednak do najnowszej kasacji. Otóż platforma Hulu była tak pewna projektu, że rok temu zleciła produkcję całego sezonu. Odcinek pilotowy przygotował Adreas Muschietti (ten od zeszłorocznego „To”), a scenarzyści napisali już teksty dla bodajże siedmiu odcinków. A tu nagle bęc i Hulu wycofuje się z realizacji serialu. Powody takiej decyzji nie zostały ujawnione.


Warto przypomnieć, że pierwsza do ekranizacji „Lock & Key” przymierzała się stacja FOX, dla której odcinek pilotażowy (zaprezentowany w 2011 na Comic-Conie w San Diego) nakręcił Mark Romanek, a jego scenariusz napisał Josh Friedman. Producentami byli Alex Kurtzman i Roberto Orci. Tamten serial także został skasowany.


Komiksowy pierwowzór opowiada o trójce rodzeństwa. Po brutalnym morderstwie ojca bohaterowie przenoszą się do starej posiadłości rodzinnej w Maine. Odkrywają, że w domu znajdują się magiczne klucze, które ich właścicielom dają niezwykłe moce. Wkrótce rodzeństwo przekona się jednak, że klucze nie są błogosławieństwem. W ich posiadanie będzie chciał wejść pewien demon… [za filmweb.pl].

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli podobają Ci się zamieszone materiały albo chcesz po prostu wesprzeć jakoś działalność strony, będzie mi bardzo miło, jeśli dorzucisz się do kawy.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Najnowsze wieści