James Wan celuje w Stukostrachy

02.04.2018 | filmweb.pl | underluk

James Wan celuje w Stukostrachy

Podobno James Wan („Obecność") wraz z producentem „To” Royem Lee, kombinują coś w temacie ekranizacji „Stukostrachów” Stephena Kinga.


The Tommyknockers” bo tak brzmi oryginalny tytuł powieści, doczekał się już w latach ’90 miniserialu. Tym razem chodzi raczej o film, ale wszystko jest na razie na etapie planowania i poszukiwania wytwórni, która byłaby zainteresowana taką produkcją. Projekt został przedstawiony także platformom streamingowym, ale na razie nie wiadomo czy ktoś zechce wyłożyć kasę.


Podczas spacerów po okolicznym lesie Bobbi Anderson potyka się o kawałek wystającego z ziemi metalu. Postanawia go wykopać. Znaleziskiem okazuje się ogromnych rozmiarów statek obcych. Wywiera on wpływ na Bobbi oraz na mieszkańców pobliskiego miasteczka Haven. Zmieniają się oni zarówno fizycznie (przybierając "galaretowaty" wygląd), jak i nabywają wiele zdolności psychicznych (np. potrafią czytać w myślach innych ludzi). Obiekt wytwarza "atmosferę", która nie pozwala mieszkańcom Haven opuścić swojego miasta, a która jest zabójcza dla przybyszów. Jedną z osób odpornych na jego wpływ jest Jim 'Gard' Gardener, alkoholik i poeta (przyjaciel Bobbi), posiadający w głowie metalową płytkę - "pamiątkę" po wypadku - uniemożliwiającą innym osobom z miasta, "wchodzenie" i czytanie w jego myślach. [za Wikipedia]

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli podobają Ci się zamieszone materiały albo chcesz po prostu wesprzeć jakoś działalność strony, będzie mi bardzo miło, jeśli dorzucisz się do kawy.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Najnowsze wieści