Wydawnictwo IX szykuje The Night Land

03.04.2018 | facebook.com/wydawnictwoix/ | underluk

Wydawnictwo IX szykuje The Night Land

Wydawnictwo IX to nowy gracz na polskim rynku i choć cały czas czekamy na „Wyzwanie z Innego Świata” to już wiadomo, że w planach mają „The Night Land”.


Książka autorstwa Williama Hope’a Hodgsona nie doczekała się jeszcze wydania w języku polskim, ale ma to się zmienić w tym roku. Wstęp napisze Wojciech Gunia, a w eseju „Nadprzyrodzona groza w literaturze” H.P. Lovecrart o tej pozycji napisał tak (przekład: Maciej Płaza):


"(...) "The Night Land" to jeden z najbardziej imponujących popisów makabrycznej wyobraźni, jakie kiedykolwiek powstały w literaturze. Obraz martwej, pogrążonej w mroku planety, z resztkami ludzkości zgromadzonymi w przeogromnej metalowej piramidzie i osaczonymi przez potworne, hybrydyczne i kompletnie nieznane siły ciemności, to coś, czego żaden czytelnik nigdy nie zapomni. Kształty i byty zupełnie nieludzkiego i niepojętego rodzaju - grasujące w czarnym, opuszczonym przez ludzi, niezbadanym świecie na zewnątrz piramidy - są sugerowane, tylko częściowo opisywane z niesłychaną mocą, a spowity nocą krajobraz uskoków, przepaści i wygasłych wulkanów nabiera pod piórem autora rysów wręcz rozmyślnej grozy".


Czekam.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli podobają Ci się zamieszone materiały albo chcesz po prostu wesprzeć jakoś działalność strony, będzie mi bardzo miło, jeśli dorzucisz się do kawy.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Najnowsze wieści