Wydawnictwo IX szykuje The Night Land

03.04.2018 | facebook.com/wydawnictwoix/ | underluk

Wydawnictwo IX szykuje The Night Land

Wydawnictwo IX to nowy gracz na polskim rynku i choć cały czas czekamy na „Wyzwanie z Innego Świata” to już wiadomo, że w planach mają „The Night Land”.


Książka autorstwa Williama Hope’a Hodgsona nie doczekała się jeszcze wydania w języku polskim, ale ma to się zmienić w tym roku. Wstęp napisze Wojciech Gunia, a w eseju „Nadprzyrodzona groza w literaturze” H.P. Lovecrart o tej pozycji napisał tak (przekład: Maciej Płaza):


"(...) "The Night Land" to jeden z najbardziej imponujących popisów makabrycznej wyobraźni, jakie kiedykolwiek powstały w literaturze. Obraz martwej, pogrążonej w mroku planety, z resztkami ludzkości zgromadzonymi w przeogromnej metalowej piramidzie i osaczonymi przez potworne, hybrydyczne i kompletnie nieznane siły ciemności, to coś, czego żaden czytelnik nigdy nie zapomni. Kształty i byty zupełnie nieludzkiego i niepojętego rodzaju - grasujące w czarnym, opuszczonym przez ludzi, niezbadanym świecie na zewnątrz piramidy - są sugerowane, tylko częściowo opisywane z niesłychaną mocą, a spowity nocą krajobraz uskoków, przepaści i wygasłych wulkanów nabiera pod piórem autora rysów wręcz rozmyślnej grozy".


Czekam.

Najnowsze wieści