Mucha Comics na 2018

14.05.2018 | issuu.com/muchacomics/docs/mucha_kat_2018_final_low | underluk

Mucha Comics na 2018

Wydawnictwo Mucha Comics zaprezentowało katalog swoich publikacji na 2018 rok. Sprawdziłem co może wpaść w oko miłośnikom horroru.


Hrabstwo Harrow


Jeszcze w maju ma ukazać się czwarty tom serii „Hrabstwo Harrow”. Na piąty przyjdzie nam poczekać do listopada.


Lata 30. XX wieku. Osiemnastoletnia Emmy mieszka z ojcem w domu pod lasem gdzieś na amerykańskiej prowincji, w tytułowym hrabstwie Harrow. Wiele lat wcześniej w okolicy spalono Hester Beck, czarownicę, która porywała dzieci i rzucała uroki na ludzi. Teraz koszmar sprzed lat powraca: demoniczne siły dają o sobie znać, gdy krowa w gospodarstwie ojca Emmy rodzi wielonogie cielę, a dziewczyna znajduje w lesie żywą skórę zdartą z chłopca. Wkrótce okazuje się, że Emmy jest wcieleniem Hester, a mieszkańcy hrabstwa chcą się jej pozbyć. Emmy, która odkrywa, że dysonuje niszczycielskimi mocami i panuje nad stworami mieszkającymi w lesie, stara się udowodnić, że drzemiące w niej zło nie przeważy dobra.


Scenariusz: Cullen Bunn
Rysunki: Tyler Crook


 


Wampiry


Także w maju Filipe Melo i Juan Cavia zabiorą Was w wypełnioną zamętem i dwuznacznością podróż do jądra ciemności. Będziecie towarzyszyć grupie portugalskich żołnierzy, którzy podczas wojny kolonialnej udają się na tajną misję do Senegalu. Pogłębiająca się paranoja i zmęczenie sprawiają, że ta pozornie prosta operacja przeradza się w prawdziwy koszmar. Otoczeni przez nieprzyjazną dżunglę, wrogich rebeliantów i tajemnicze, bezkształtne istoty, mężczyźni stają oko w oko z własnymi demonami i wyborami, które ich tam sprowadziły.


Scenariusz: Filipe Melo
Rysunki: Juan Cavia


 


Outcast: Opętanie


Gdzieś w okolicach czerwca i lipca możemy się spodziewać czwartego tomu „Outcast: Opętanie” (co mi przypomina, że nadal nie napisałem recenzji dwójki i trójki). Piąty tom trafi do sprzedaży pod koniec roku (listopad/grudzień).


Odkąd Kyle Barnes pamięta, demoniczne opętania były nieodłączną częścią jego życia. Przyszedł jednak czas, aby się dowiedział, dlaczego tak jest. Kyle nie zdaje sobie jednak sprawy, że poszukiwanie odpowiedzi na to pytanie może doprowadzić do końca naszej cywilizacji.
Kontynuacja mrożącego w żyłach horroru, który wyszedł spod pióra twórcy serii The Walking Dead („Żywe trupy”).


Scenariusz: Robert Kirkman
Rysunki: Paul AzacetaZ rzeczy, które mogą jeszcze nieść ze sobą szczyptę grozy warto wspomnieć o „Pusty człowiek” (czerwiec/lipcie) oraz „Black Magick” (październik/listopad). Po więcej informacji odsyłam do wspomnianego we wstępie katalogu.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli podobają Ci się zamieszone materiały albo chcesz po prostu wesprzeć jakoś działalność strony, będzie mi bardzo miło, jeśli dorzucisz się do kawy.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Najnowsze wieści