Groza jest Święta w sprzedaży

27.08.2018 | Phantom Books | underluk

Groza jest Święta w sprzedaży

W sprzedaży jest już dostępna książka „Groza jest święta” Mikołaja Kołyszko, która ukazała się w ramach serii „Wiwisekcje grozy” wydawnictwa Phantom Books.


Wcześniej tytuł można było zamówić w przedsprzedaży, ale wczoraj powinna ruszyć wysyłka, więc tę datę uznaję za premierę.Fantastyczne opracowanie dotyczące wątków religijnych w prozie Samotnika z Providence - H. P. Lovecrafta.


Książka po raz pierwszy wydana w formie papierowej, poprawiona, ponownie zredagowana i poszerzona o dodatkowe elementy.


Jedna z najważniejszych pozycji, jakie ukazały się w Polsce! Obowiązkowa lektura dla wszystkich miłośników H.P.L.


Ile jest świętości w horrorze, a ile horroru w świętości? Czy przełożenie badań nad religią protestanckiego teologa, Rudolfa Otto do dzieł znanego z głęboko materialistycznego ateizmu mistrza horroru jest pomysłem równie karkołomnym jak pozornie może się wydawać? W jakim stopniu mitologia Cthulhu jest dziełem Lovecrafta, a w jakim jego przyjaciół i czy w ogóle możemy mówić w tym przypadku o mitach? Książka Mikołaja Kołyszki to skrupulatny i obszerny zapis procesu poszukiwania struktury obejmującej twórczość legendarnego pisarza z Providence. Pomimo akademickiego charakteru bez wątpienia rzecz pisana przez fana i dla fanów.


--


O Autorze:
Mikołaj Kołyszko. Pisarz, dziennikarz, publicysta, religioznawca.
Współpracował m.in. z czasopismami OkoLica Strachu, Magazyn Histeria oraz portalami Polter.pl, Valkiria.net i Wiadomosci24.pl. Jest autorem popularnej szamanistycznej serii gamebookowej “Tajemne Oblicze Świata”, redaktorem naczelnym portalu CzytajPL.pl, byłym red. nacz. Wydawnictwa Wielokrotnego Wyboru oraz byłym red. nacz. magazynu “Masz Wybór”. Wyróżniony tytułem Dziennikarza Obywatelskiego 2013 Roku.


Za okładkę odpowiada Krzysztof „Korsarz” Biliński, a jej podstawą jest praca szwedzkiego artysty Ola Larssona.


Groza jest święta

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli podobają Ci się zamieszone materiały albo chcesz po prostu wesprzeć jakoś działalność strony, będzie mi bardzo miło, jeśli dorzucisz się do kawy.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Najnowsze wieści