Upiorna opowieść od wydawnictwa Vesper

29.08.2018 | facebook.com/WydawnictwoVesper/ | underluk

Upiorna opowieść od wydawnictwa Vesper

Listopad to chyba dobry czas dla książki „Upiorna opowieść” Petera Strauba. Tytuł ukaże się nakładem wydawnictwa Vesper.


A oto co możemy przeczytać o nadchodzącej pozycji, na fanpage’u wydawcy."Upiorna opowieść" Petera Strauba, wspaniały hołd dla gotyckich twórców literatury grozy. Doskonale skonstruowana i napisana z wirtuozerią meta-opowieść, w której autor z wprawą literackiego alchemika bawi się konwencją i motywami zaczerpniętymi z dzieł m.in. Henry'ego Jamesa, Washingtona Irvinga, Brama Stokera, Artura Machena, M.R. James, Edith Wharton czy Nathaniela Hawthorne'a, tworząc w efekcie spójne, wielowymiarowe arcydzieło literackiego horroru.
Kultowy tytuł, przez wielu znawców i entuzjastów gatunku uważany, za najlepszą powieść grozy drugiej połowy XX wieku. W poprawionym tłumaczeniu, w przedmową Roberta Ziębińskiego i posłowiem Piotra Borowca. Za projekt okładki odpowiada Maciej Kamuda Art. Premiera w listopadzie.


Opis książki:
Jaka była najgorsza rzecz, jaką kiedykolwiek zrobiłeś?
Stany Zjednoczone, lata siedemdziesiąte XX wieku. W Milburn, niewielkim miasteczku w stanie Nowy Jork, działa Stowarzyszenie Chowder. Tworzy je grupa starszych panów, przyjaciół, którzy spotykają się, by opowiadać sobie historie – niektóre prawdziwie, inne zmyślone, wszystkie przerażające. Jednak echa przeszłości domagają się sprawiedliwości – jedna z opowieści wraca, by ich prześladować. Opowieść o czymś, co zrobili dawno temu. Opowieść o tragicznym błędzie, przerażającym wypadku. Nad Milburn nadciąga nadnaturalna, gęstniejąca z każdym dniem groza...


Upiorna opowieść - Peter Straub - okładka

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli podobają Ci się zamieszone materiały albo chcesz po prostu wesprzeć jakoś działalność strony, będzie mi bardzo miło, jeśli dorzucisz się do kawy.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Najnowsze wieści