Upiorna opowieść od wydawnictwa Vesper

29.08.2018 | facebook.com/WydawnictwoVesper/ | underluk

Upiorna opowieść od wydawnictwa Vesper

Listopad to chyba dobry czas dla książki „Upiorna opowieść” Petera Strauba. Tytuł ukaże się nakładem wydawnictwa Vesper.


A oto co możemy przeczytać o nadchodzącej pozycji, na fanpage’u wydawcy."Upiorna opowieść" Petera Strauba, wspaniały hołd dla gotyckich twórców literatury grozy. Doskonale skonstruowana i napisana z wirtuozerią meta-opowieść, w której autor z wprawą literackiego alchemika bawi się konwencją i motywami zaczerpniętymi z dzieł m.in. Henry'ego Jamesa, Washingtona Irvinga, Brama Stokera, Artura Machena, M.R. James, Edith Wharton czy Nathaniela Hawthorne'a, tworząc w efekcie spójne, wielowymiarowe arcydzieło literackiego horroru.
Kultowy tytuł, przez wielu znawców i entuzjastów gatunku uważany, za najlepszą powieść grozy drugiej połowy XX wieku. W poprawionym tłumaczeniu, w przedmową Roberta Ziębińskiego i posłowiem Piotra Borowca. Za projekt okładki odpowiada Maciej Kamuda Art. Premiera w listopadzie.


Opis książki:
Jaka była najgorsza rzecz, jaką kiedykolwiek zrobiłeś?
Stany Zjednoczone, lata siedemdziesiąte XX wieku. W Milburn, niewielkim miasteczku w stanie Nowy Jork, działa Stowarzyszenie Chowder. Tworzy je grupa starszych panów, przyjaciół, którzy spotykają się, by opowiadać sobie historie – niektóre prawdziwie, inne zmyślone, wszystkie przerażające. Jednak echa przeszłości domagają się sprawiedliwości – jedna z opowieści wraca, by ich prześladować. Opowieść o czymś, co zrobili dawno temu. Opowieść o tragicznym błędzie, przerażającym wypadku. Nad Milburn nadciąga nadnaturalna, gęstniejąca z każdym dniem groza...


Upiorna opowieść - Peter Straub - okładka

Najnowsze wieści