MIASTO W MORZU i inne utwory poetyckie. E.A. POE

31.08.2018 | Informacja prasowa | underluk

MIASTO W MORZU i inne utwory poetyckie. E.A. POE

Pod koniec września nakładem wydawnictwa Vesper na rynku ukarze się coś dla fanów E.A. Poe – "Miasto w morzu i inne utwory poetyckie”.


"Miasto w morzu i inne utwory poetyckie" to obszerna, dwujęzyczna, bogato ilustrowana antologia poezji autorstwa Edgara Allana Poe. Arcymistrz literackiej grozy w swej mniej znanej, ale niemniej zachwycającej odsłonie. Wyboru utworów do tego ekskluzywnego wydania dokonał Maciej Płaza, który opatrzył je także posłowiem. Książa będzie dostępna w twardej oprawie, w klasycznych przekładach m. in. Włodzimierza Lewika, Antoniego Lange czy Zenona Przesmyckiego. Autorem ilustracji, w tym także okładkowej, jest niemiecki artysta tworzący w pierwszej połowie XX wieku - Hugo Steiner-Prag. Całości dopełni, dedykowana, klimatyczna zakładka. 


O książce:
Edgar Allan Poe (1809-1849) to najwybitniejszy poeta amerykańskiego romantyzmu. Arcymistrz formy, niezrównany stylista, a także twórca o otchłannej, mrocznej wyobraźni. W swoich wierszach i poematach – podobnie jak w opowieściach grozy – opiewał miłość i piękno, ale też dzielił się tym, czego nie poskąpiło mu krótkie, tragiczne życie: smutkiem, tęsknotą i lękiem przed śmiercią.
Za życia nie doczekał się pełnego uznania. Krótkotrwałą sławę poetycką przyniósł mu Kruk, jeden z najsłynniejszych poematów wszech czasów. Dziś Poe zaliczany jest w poczet najwybitniejszych poetów języka angielskiego.
Niniejszy wybór klasycznych przekładów Poego to pierwsza w Polsce dwujęzyczna edycja jego poezji.


Wybór i posłowie: Maciej Płaza
Tłumaczenie: różni
Ilustracje: Hugo Steiner-Prag
Format: 140x205 mm
Strony: 144 
Oprawa twarda
Cena detaliczna: 29,90 zł
ISBN 978-83-7731-307-7
EAN 9788377313077


Miasto w morzu - Edgar Allan Poe - okładka

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli podobają Ci się zamieszone materiały albo chcesz po prostu wesprzeć jakoś działalność strony, będzie mi bardzo miło, jeśli dorzucisz się do kawy.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Najnowsze wieści