MIASTO W MORZU i inne utwory poetyckie. E.A. POE

31.08.2018 | Informacja prasowa | underluk

MIASTO W MORZU i inne utwory poetyckie. E.A. POE

Pod koniec września nakładem wydawnictwa Vesper na rynku ukarze się coś dla fanów E.A. Poe – "Miasto w morzu i inne utwory poetyckie”.


"Miasto w morzu i inne utwory poetyckie" to obszerna, dwujęzyczna, bogato ilustrowana antologia poezji autorstwa Edgara Allana Poe. Arcymistrz literackiej grozy w swej mniej znanej, ale niemniej zachwycającej odsłonie. Wyboru utworów do tego ekskluzywnego wydania dokonał Maciej Płaza, który opatrzył je także posłowiem. Książa będzie dostępna w twardej oprawie, w klasycznych przekładach m. in. Włodzimierza Lewika, Antoniego Lange czy Zenona Przesmyckiego. Autorem ilustracji, w tym także okładkowej, jest niemiecki artysta tworzący w pierwszej połowie XX wieku - Hugo Steiner-Prag. Całości dopełni, dedykowana, klimatyczna zakładka. 


O książce:
Edgar Allan Poe (1809-1849) to najwybitniejszy poeta amerykańskiego romantyzmu. Arcymistrz formy, niezrównany stylista, a także twórca o otchłannej, mrocznej wyobraźni. W swoich wierszach i poematach – podobnie jak w opowieściach grozy – opiewał miłość i piękno, ale też dzielił się tym, czego nie poskąpiło mu krótkie, tragiczne życie: smutkiem, tęsknotą i lękiem przed śmiercią.
Za życia nie doczekał się pełnego uznania. Krótkotrwałą sławę poetycką przyniósł mu Kruk, jeden z najsłynniejszych poematów wszech czasów. Dziś Poe zaliczany jest w poczet najwybitniejszych poetów języka angielskiego.
Niniejszy wybór klasycznych przekładów Poego to pierwsza w Polsce dwujęzyczna edycja jego poezji.


Wybór i posłowie: Maciej Płaza
Tłumaczenie: różni
Ilustracje: Hugo Steiner-Prag
Format: 140x205 mm
Strony: 144 
Oprawa twarda
Cena detaliczna: 29,90 zł
ISBN 978-83-7731-307-7
EAN 9788377313077


Miasto w morzu - Edgar Allan Poe - okładka

Najnowsze wieści