Telltale Games zamknięte

25.09.2018 | ppe.pl | underluk

Telltale Games zamknięte

Choć plotki o tym, że sytuacja studia Telltale Games jest nieciekawa krążyły od jakiegoś czasu, to chyba nie wielu się tego spodziewało. Deweloper ogłosił bankructwo.


Podobno już wiosną studio miało zostać zamknięte, ale wtedy agonię przedłużyła umowa z Netflix na grę opartą na licencji „Stranger Things”. Niestety coś poszło nie tak i Telltale Games zostało zamknięte. Netflix szuka teraz nowego domu dla wirtualnej wersji swojego serialu.


TT Games wyspecjalizowało się w dostarczaniu nam gier podzielonych na odcinki, które bazowały na znanych licencjach. I tak mogliśmy zagrać w „The Walking Dead”, „The Wolf Among Us”, „Games of Thrones – A Telltale Games Series”, „Batman: The Telltale Series” i wiele innych. Szczególnie pierwsze dwie z wymienionych przeze mnie pozycji, trafiały w gusta fanów grozy. I były świetnymi produkcjami.


Szkoda „The Wlaking Dead: Final Season”, które dopiero co weszło na rynek i po dwóch odcinkach zostało skasowane. Prawdopodobnie nie dowiemy się jak kończy się historia Clementine.


Z ciekawostek, studio twierdzi, że jedynymi dochodowymi projektami okazały się „Minecraft: Story Mode” i „7 Days to Die”. Innie twierdzą, że pierwszy sezon „The Walking Dead” zdołał na siebie zarobić.


Minuta ciszy.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli podobają Ci się zamieszone materiały albo chcesz po prostu wesprzeć jakoś działalność strony, będzie mi bardzo miło, jeśli dorzucisz się do kawy.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Najnowsze wieści