Po Drugiej Stronie Światła już za tydzień

14.10.2018 | różne | underluk

Po Drugiej Stronie Światła już za tydzień

Za niecały tydzień, na konwencie Kfason (20 października) swoją premierę będzie miała antologia „Po drugiej stronie światła”.


Antologia o tyle ciekawa, że wszystkie zawarte w niej opowiadania inspirowane są twórczością zespołów black metalowych, a co za tym idzie, może zainteresować nie tylko miłośników horroru, ale także fanów muzyki w jej ekstremalnie ciężkiej odmianie.


Krzysztof „Korsarz” Biliński tak pisze we wstępie:


„...Ta antologia jest pewnego rodzaju hołdem złożonym tamtym czasom. Podobnie jak black metal jest ekstremalna, bezkompromisowa, brudna i pełna zła. Ale powstając po wielu latach od wydarzeń, które wspomniałem, jest również pewnego rodzaju wyrazem sentymentu do tej dzikości i swoistego rodzaju wolności, jaka stała za kurtyną mroku, po drugiej stronie światła...”


A takie słowa możecie znaleźć na fanpage’u wydawnictwa Horror Masakra, pod którego skrzydłami książka trafi na rynek:


„"Po drugiej stronie światła", to książka o tyle niezwykła, że zaproszone do niej zostały osoby niekoniecznie pałające się rzemiosłem pisarskim. Chcieliśmy, aby w końcowym rozrachunku powstała antologia nie tyle "poprawna", co najzwyczajniej w świecie - szczera. Płynąca z naszych zainfekowanych black metalem serc. Oczywiście, sięgając po tę książkę należy się liczyć z treściami potocznie mówiąc - kontrowersyjnymi. To rzecz dla ludzi otwartych na nieco inne spojrzenie na świat, niekoniecznie ten po którym stąpamy. Dlatego powinna ona trafić w ręce czytelników, którzy sobie tego zdecydowanie życzą!”


Jeżeli takie nazwy jak Mayhem, Christ Agony, Satyricon, Silencer, Shining itp. sprawiają, że w wasze serducho zmienia rytm, powinniście mieć ten tom na uwadze.


Po drugiej stronie światła

Najnowsze wieści