Premiera: Letnia noc

29.11.2018 | zysk.com.pl | underluk

Premiera: Letnia noc

Dziś swoją premierę ma nowe wydanie książki „Letnia noc” Dana Simmonsa. Pozycję wydało wydawnictwo Zysk i S-ka.


--


Ścinający krew w żyłach mistrzowski horror w stylu klasyki gatunku.


Lato 1960 roku. Old Central School to potężny, mroczny gmach w miasteczku Elm Haven w Illinois. Dla bohaterów ta szkoła właśnie przechodzi do historii. Ostatni dzień nauki jest również ostatnim dla tajemniczego, skrywającego wiele tajnych przejść budynku, o którym przez lata krążyły legendy. Teraz budynek ma zostać zamknięty, a w niedługim czasie również wyburzony.


Kiedy w Elm Haven zaczynają ginąć dzieci, nikt nie przypuszcza, że w miasteczku zagnieździły się demoniczne siły. Garstka dzieciaków odkrywa tajemnicę związaną z Old Central oraz z pewnym dzwonem, którego złowieszcze dźwięki rozlegają się po nocach w całym miasteczku. Od tej chwili zło zdaje się deptać im po piętach., a dzieci nie mają wiele czasu – opracowują plan działania i stają do nierównej walki z siłami, o których istnieniu nie zdawały sobie dotąd sprawy.


Książka, która zainspirowała twórców serialu Stranger Things.


"Dan Simmons pisze rewelacyjnie, łącząc koszmar z przerażeniem, napięciem i zaskakującą nostalgią za dawnymi czasami na amerykańskiej prowincji. To jedna z tych rzadkich książek, które trzeba koniecznie przeczytać!"


Stephen King


--


Rok wydania: 2018
Stron: 723
Oprawa: twarda
Format: 140x205
Tlumacz: Arkadiusz Nakoniecznik
Data wprowadzenia tytułu do sprzedaży: 29 listopad 2018


Letnia noc - Dan Simmons

Najnowsze wieści