Styczniowa Syrena

16.12.2018 | facebook.com/okolicastrachu/ | underluk

Styczniowa Syrena

Wydawnictwo Phantom Books Horror zapowiedziało na styczeń, wydanie książki „Syrena” Johna Eversona. Pokazało także okładkę.


--


Mroczny, klimatyczny, pełen erotyki horror mistrza gatunku, laureata Bram Stoker Award.


Evan od urodzenia cierpi na paniczny lęk przed wodą. Od roku próbuje poradzić sobie z traumą po stracie syna, który utonął w oceanie. Co wieczór chodzi na plażę i obserwuje miejsce, w którym zginął Josh, a potem idzie do baru po żonę, Sarę, która radzi sobie z tragedią w bardziej klasyczny sposób.


Pewnego wieczoru zwabiony dziwną pieśnią udaje się na skały bliżej fal, gdzie napotyka piękną, nagą kobietę. Jego wyprawy nad ocean nabierają innego charakteru, szczególnie, gdy między nim, a tajemniczą nieznajomą wybucha gorący romans. Evan zatraca się w coraz mroczniejszym związku, choć próbuje odnaleźć więź łączącą go niegdyś z żoną i wyrwać się z niebezpiecznych ramion morskiej piękności.


Bill, przyjaciel Evana, ostrzega go przed legendarną syreną pojawiającą się w przybrzeżnych wodach. Czy Ligieja jest morskim potworem, czy tylko niebezpieczną kochanką? Czy Evan zdoła ocalić siebie i bliskich?


--


Za tłumaczenie odpowiedzialny jest Łukasz Radecki.


Zaprezentowaną poniżej grafikę przygotował Dawid Boldys (Shred Perspective Works). I byłaby to całkiem ładna okładka, gdyby nie szpecił jej zamieszony na niej cytat. Nie wiem czemu wydawcy sobie to robią.


Syrena - John Everson - okładka


 

Najnowsze wieści