Us na zwiastunie

28.12.2018 | filmweb.pl, kultura.onet.pl | underluk

Us na zwiastunie

Us” to nowy horror Jordana Peelego, który doczekał się zwiastuna. Ten znajdziecie w rozwinięciu.


Nadchodzący film budzi spore emocje, bo poprzedni horror tego reżysera - „Uciekaj!”, zdobył w 2018 roku statuetkę Oscara (za scenariusz oryginalny). Czy słusznie? Tutaj można by dyskutować i osobiście uważam, że choć był to całkiem udany film, to nagrodę dostał raczej na zasadzie „żeby ta czarnoskóra część Hollywood znowu się nie obraziła”.


W każdym razie Jordan Peele ma okazję udowodnić, że tamto wyróżnienie, jak i kilka innych nagród, nie były wypadkiem przy pracy. W „Us” także on odpowiada za scenariusz i zasiądzie na krześle reżysera.


Fabuła filmu opowie o małżeństwie, które wraz z dziećmi i przyjaciółmi wybierają się do domku na plaży. Ich błogi odpoczynek zostanie zakłócony przez nieproszonych gości.


Na ekranie wystąpią m.in.: Lupita Nyong’o, Elsiabeth Moss, Winston Duke, Anna Diop, Kara Hayward i inni.


Sam reżyser o sowim filmie mówi tak:


Ważne było dla mnie, żeby bohaterem tego horroru była czarnoskóra rodzina. Jednak w przeciwieństwie do "Uciekaj" "Us" nie skupia się na kwestii rasowej. Mówi o tym, że sami jesteśmy swoimi najgorszymi wrogami


Obraz powstaje dla Universal Pictures, a jego amerykańska premiera zaplanowana jest na 16 marca 2019 roku.Us - plakat

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli podobają Ci się zamieszone materiały albo chcesz po prostu wesprzeć jakoś działalność strony, będzie mi bardzo miło, jeśli dorzucisz się do kawy.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Najnowsze wieści