Na sentymencie do lat 90

18.02.2019 | okiem-na-horror.blogspot.com | underluk

Na sentymencie do lat 90

Wydawnictwo Phantom Books zdradziło, że pracuje nad książką (albumem?), która z miejsca powinna wylądować na półce miłośników horrorów z lat ’90.


A dokładniej tych wydawanych w tzw. złotej erze horroru w Polsce (podobno jest taki termin, ale ja tam się nie znam), która miałaby obejmować lata 1989 – 1994. Jeśli przyszły Wam do głowy takie wydawnictwa jak Phantom Press International czy Amber Horror, to doskonale orientujecie się, o co chodzi.


Otóż cała inicjatywa ma być inspirowana albumem „Paperbacks from Hell: The Twisted History of ‘70s and ‘80s Horror Fiction”, który w 2017 roku ukazał się na rynku zachodnim i skupiał na prezentacji okładek horrorów z lat 70 i 80. „Książki z piekła rodem” miałyby być przeniesieniem tego pomysłu na nasz rodzimy grunt. Twarda oprawa, kolorowe wnętrze prezentujące grafiki okładek wraz z notką wydawcy, wywiady i wspomnienia tamtych lat. Brzmi fantastycznie.


Książka miałaby ukazać się pod koniec roku, a w jej powstanie zaangażowani będą Łukasz Radecki, Rafał Głuchowski, Piotr Pocztarek, Bartosz Czartoryski, Wojciech Pawlik i Sebastian Sokołowski.


Fajnie? Bardzo fajnie.


To teraz przejdźmy do mniej fajnych rzeczy. Całość ma być limitowana, a forma zakupu pozostaje jeszcze kwestią otwartą. Wspomniano o crowdfundingu, przedpłacie bądź zapisach. A to już jest słabe.


Mam jednak nadzieję, że projekt dojdzie do skutku i na gwiazdkę każdy z nas, będzie mógł znaleźć pod choinką mały wehikuł czasu do początku lat dziewięćdziesiątych.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli podobają Ci się zamieszone materiały albo chcesz po prostu wesprzeć jakoś działalność strony, będzie mi bardzo miło, jeśli dorzucisz się do kawy.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Najnowsze wieści