Na sentymencie do lat 90

18.02.2019 | okiem-na-horror.blogspot.com | underluk

Na sentymencie do lat 90

Wydawnictwo Phantom Books zdradziło, że pracuje nad książką (albumem?), która z miejsca powinna wylądować na półce miłośników horrorów z lat ’90.


A dokładniej tych wydawanych w tzw. złotej erze horroru w Polsce (podobno jest taki termin, ale ja tam się nie znam), która miałaby obejmować lata 1989 – 1994. Jeśli przyszły Wam do głowy takie wydawnictwa jak Phantom Press International czy Amber Horror, to doskonale orientujecie się, o co chodzi.


Otóż cała inicjatywa ma być inspirowana albumem „Paperbacks from Hell: The Twisted History of ‘70s and ‘80s Horror Fiction”, który w 2017 roku ukazał się na rynku zachodnim i skupiał na prezentacji okładek horrorów z lat 70 i 80. „Książki z piekła rodem” miałyby być przeniesieniem tego pomysłu na nasz rodzimy grunt. Twarda oprawa, kolorowe wnętrze prezentujące grafiki okładek wraz z notką wydawcy, wywiady i wspomnienia tamtych lat. Brzmi fantastycznie.


Książka miałaby ukazać się pod koniec roku, a w jej powstanie zaangażowani będą Łukasz Radecki, Rafał Głuchowski, Piotr Pocztarek, Bartosz Czartoryski, Wojciech Pawlik i Sebastian Sokołowski.


Fajnie? Bardzo fajnie.


To teraz przejdźmy do mniej fajnych rzeczy. Całość ma być limitowana, a forma zakupu pozostaje jeszcze kwestią otwartą. Wspomniano o crowdfundingu, przedpłacie bądź zapisach. A to już jest słabe.


Mam jednak nadzieję, że projekt dojdzie do skutku i na gwiazdkę każdy z nas, będzie mógł znaleźć pod choinką mały wehikuł czasu do początku lat dziewięćdziesiątych.

Najnowsze wieści