Sześć razy Obcy na 40stą rocznicę

14.03.2019 | filmweb.pl | underluk

Sześć razy Obcy na 40stą rocznicę

Z okazji czterdziestej rocznicy premiery „Obcego” wytwórnia 20th Centry Fox wraz z platformą Tongal, szykuje sześć szortów osadzonych w znanym uniwersum.


Nie wiecie czym jest Tongal? Ja też nie wiedziałem, ale na filmwebie wyjaśniają, że to pomost między profesjonalnymi producentami, a niezależnymi filmowcami dopinającymi budżety swoich projektów. Gdy ogłoszono nakręcenie serii krótkometrażowych filmów w uniwersum „Alien”, zgłosiło się 550 chętnych. Z nich wybrano sześciu, którzy dostarczą nam swoje produkcje.


A gdzie będzie można je obejrzeć? Przedpremierowo na Emerald City Comic-Con w Seattle. Później co tydzień po jednej produkcji na portalu IGN. Pierwsza pojawi się już 29 marca. Ostatecznie, od 5 maja, komplet trafi na stronę AlienUniverse.com.


A oto krótkie przybliżenie fabuł wszystkich sześciu filmików:


"Alien: Alone" - Hope, załogantka porzuconego transportowca Otranto, spędziła rok walcząc o przetrwanie siebie i swojego statku. Kiedy odkrywa ukryty ładunek, ryzykuje wszystko, żeby podładować podupadający statek. Scenariusz i reżyseria: Noah Miller.


"Alien: Containment" - Czworo rozbitków znajduje się w małej kapsule ratunkowej w przestrzeni kosmicznej. Próbują ustalić, co doprowadziło do epidemii, która pochłonęła ich statek, i powoli dochodzi do nich, że nie mogą ufać sobie nawzajem. Scenariusz i reżyseria: Chris Reading.


"Alien: Harvest" - Załodze kosmicznego statku zostały minuty, by dotrzeć do kapsuły ewakuacyjnej. Jedynym narzędziem, które może doprowadzić ich w bezpieczne miejsce, jest czujnik ruchu. Tymczasem w mroku czai się tajemnicza istota, która terroryzuje bohaterów. Największe zagrożenie kryje się jednak w najmniej spodziewanym miejscu. Scenariusz i reżyseria: Benjamin Howdeshell.


"Alien: Night Shift" - Zaginiony pilot transportowca zostaje odnaleziony, skołowany i zdezorientowany. Jego współpracownik sugeruje drzemkę. Obaj zostają wpuszczeni do magazynu kolonii, gdzie kondycja pilota zaczyna się pogarszać. Młody zaopatrzeniowiec będzie musiał wziąć sprawy w swoje ręce. Scenariusz i reżyseria: Aidan Breznick.


"Alien: Ore" - Lorraine, ciężko pracująca obywatelka kolonii górniczej, próbuje zapewnić lepszy byt dla swojej córki i wnuków. Kiedy jej współpracownicy odkrywają zabitego w tajemniczych okolicznościach górnika, Lorraine będzie musiała wybrać między ucieczką a sprzeniewierzeniem się rozkazom i walką o uratowanie swojej rodziny. Scenariusz i reżyseria: siostry Spear.


"Alien: Specimen" - Trwa nocna zmiana w szklarni. Botaniczka Julia usiłuje zapanować nad podejrzanymi próbkami, które zaalarmowały jej laboratoryjnego psa. Laboratorium niespodziewanie zamyka się i kobieta zostaje uwięziona. Nie wiem, o tym, że okaz Obcego wydostał się z tajemniczego transportu. Zaczyna się zabawa w kotka i myszkę, bo kosmita poszukuje nosiciela. Scenariusz i reżyseria: Kelsey Taylor.


Za filmweb.pl

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli podobają Ci się zamieszone materiały albo chcesz po prostu wesprzeć jakoś działalność strony, będzie mi bardzo miło, jeśli dorzucisz się do kawy.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Najnowsze wieści