Sześć razy Obcy na 40stą rocznicę

14.03.2019 | filmweb.pl | underluk

Sześć razy Obcy na 40stą rocznicę

Z okazji czterdziestej rocznicy premiery „Obcego” wytwórnia 20th Centry Fox wraz z platformą Tongal, szykuje sześć szortów osadzonych w znanym uniwersum.


Nie wiecie czym jest Tongal? Ja też nie wiedziałem, ale na filmwebie wyjaśniają, że to pomost między profesjonalnymi producentami, a niezależnymi filmowcami dopinającymi budżety swoich projektów. Gdy ogłoszono nakręcenie serii krótkometrażowych filmów w uniwersum „Alien”, zgłosiło się 550 chętnych. Z nich wybrano sześciu, którzy dostarczą nam swoje produkcje.


A gdzie będzie można je obejrzeć? Przedpremierowo na Emerald City Comic-Con w Seattle. Później co tydzień po jednej produkcji na portalu IGN. Pierwsza pojawi się już 29 marca. Ostatecznie, od 5 maja, komplet trafi na stronę AlienUniverse.com.


A oto krótkie przybliżenie fabuł wszystkich sześciu filmików:


"Alien: Alone" - Hope, załogantka porzuconego transportowca Otranto, spędziła rok walcząc o przetrwanie siebie i swojego statku. Kiedy odkrywa ukryty ładunek, ryzykuje wszystko, żeby podładować podupadający statek. Scenariusz i reżyseria: Noah Miller.


"Alien: Containment" - Czworo rozbitków znajduje się w małej kapsule ratunkowej w przestrzeni kosmicznej. Próbują ustalić, co doprowadziło do epidemii, która pochłonęła ich statek, i powoli dochodzi do nich, że nie mogą ufać sobie nawzajem. Scenariusz i reżyseria: Chris Reading.


"Alien: Harvest" - Załodze kosmicznego statku zostały minuty, by dotrzeć do kapsuły ewakuacyjnej. Jedynym narzędziem, które może doprowadzić ich w bezpieczne miejsce, jest czujnik ruchu. Tymczasem w mroku czai się tajemnicza istota, która terroryzuje bohaterów. Największe zagrożenie kryje się jednak w najmniej spodziewanym miejscu. Scenariusz i reżyseria: Benjamin Howdeshell.


"Alien: Night Shift" - Zaginiony pilot transportowca zostaje odnaleziony, skołowany i zdezorientowany. Jego współpracownik sugeruje drzemkę. Obaj zostają wpuszczeni do magazynu kolonii, gdzie kondycja pilota zaczyna się pogarszać. Młody zaopatrzeniowiec będzie musiał wziąć sprawy w swoje ręce. Scenariusz i reżyseria: Aidan Breznick.


"Alien: Ore" - Lorraine, ciężko pracująca obywatelka kolonii górniczej, próbuje zapewnić lepszy byt dla swojej córki i wnuków. Kiedy jej współpracownicy odkrywają zabitego w tajemniczych okolicznościach górnika, Lorraine będzie musiała wybrać między ucieczką a sprzeniewierzeniem się rozkazom i walką o uratowanie swojej rodziny. Scenariusz i reżyseria: siostry Spear.


"Alien: Specimen" - Trwa nocna zmiana w szklarni. Botaniczka Julia usiłuje zapanować nad podejrzanymi próbkami, które zaalarmowały jej laboratoryjnego psa. Laboratorium niespodziewanie zamyka się i kobieta zostaje uwięziona. Nie wiem, o tym, że okaz Obcego wydostał się z tajemniczego transportu. Zaczyna się zabawa w kotka i myszkę, bo kosmita poszukuje nosiciela. Scenariusz i reżyseria: Kelsey Taylor.


Za filmweb.pl

Najnowsze wieści