Chernobylite rośnie

21.03.2019 | ppe.pl | underluk

Chernobylite rośnie

Chernobylite” to nowa produkcja gliwickiego studio The Farm 51. Projekt urośnie, poszuka wsparcia na Kickstarterze, a my tymczasem otrzymaliśmy zwiastun.


Jak sam tytuł wskazuje, gra pozwoli nam zwiedzić okolice Czarnobyla, a może nawet sam reaktor. Tak przynajmniej wynika z poniższej wypowiedzi twórców:


Od momentu ogłoszenia prac nad grą, otrzymujemy od społeczności niezliczoną liczbą próśb, pytań i komentarzy, z których wyłania się jeden obraz. Gracze liczą na to, że Chernobylite pozwoli im na dogłębną eksplorację zniszczonego czarnobylskiego reaktora jądrowego oraz widmowego miasta Prypeci. A nam zależy, żeby dać im taką możliwość. To jednak oznacza konieczność przebudowania niektórych elementów projektu. Od powiększenia dostępnego w grze obszaru, który będziemy mogli przeszukiwać, po dodatkowe rozwiązania gameplay’owe. Czeka nas więc niełatwe zadanie, a do tego obciążone pewnym ryzykiem, biorąc po uwagę, że spełnienie oczekiwań graczy, wymaga od nas kolejnych podróży do Strefy Wykluczenia, skanowania kolejnych budynków i obiektów.


Dziwnym nie jest, że poszerzenie zakresu prac wymaga także zwiększonych nakładów finansowych. Dodatkowych środków firma poszuka na Kickstarterze.


Zbiórka pozwoli nam również pozyskać dodatkowe fundusze na stworzenie projektu o znacznie większym rozmachu oraz dodanie kolejnych elementów rozgrywki, o których marzyliśmy od początku. Prosimy więc o zapisywanie się do naszego newslettera, za pomocą którego wkrótce będziemy informować o rozpoczęciu kampanii!” – powiedział Wojciech Pazdur, założyciel The Farm 51.


I wreszcie obiecany zwiastun.


Najnowsze wieści