Sitko w sprzedaży

18.04.2019 | sklep.okolicastrachu.pl/produkt/marek-zychla-sitko/ | underluk

Sitko w sprzedaży

Biblioteczka Okolicy Strachu powiększyła się o „Sitko”, nową powieść Marka Zychli.


--


To nie jest książka, której istotę da się zamknąć w trzech pełnych ogólników zdaniach. Tajemnica wciąga, serce drży w obawie o losy rozdzielonej rodziny, klimat polskich blokowisk miesza się z egzotyką irlandzkiej mitologii, a to wszystko napisane z polotem, z humorem, to znów z poetycką wręcz wrażliwością. Niezwykły to koktajl, nie do opisania! Musicie przeczytać sami. A gdy to zrobicie, pewnie zapragniecie zacząć znów od początku.
Marta Krajewska


„Sitko” Marka Zychli to mocna, inteligentna i pełna humoru powieść. O taką fantastykę chodzi.
Marta Sobiecka – Dzika Banda


„Sitko” to kolejna powieść Zychli, która eksploruje świat irlandzkiej mitologii, przy czym zawiera w sobie wiele prawd o człowieku, ale i wiele lęków oraz… nadzieję. Oscyluje pomiędzy grozą a groteską, a do tego promieniuje gaimanowską wiarą w to, że postacie z mitów i legend istnieją naprawdę.
Mariusz Wojteczek – Grabarz Polski


Potrzeba talentu, aby połączyć świat irlandzkich legend, opowieść o życiu emigrantów, fantasy i grozę w taki sposób, by efektem była opowieść nie tylko spójna, ale i wciągająca, angażująca od pierwszej do ostatniej strony i zostająca w głowie jeszcze na długo po zamknięciu książki. Natomiast trzeba zdecydowanie czegoś więcej niż tylko talent, by z taką łatwością tworzyć własny artystyczny język i z akcesoriów gatunkowych zbudować narrację zakorzenioną w wielu kontekstach, a jednak niebywale indywidualną. Może po prostu trzeba być Markiem Zychlą?
Wojciech Gunia – Horror Weird Fiction


--


Nie pytajcie, bo ja też nie mam pojęcia o czym jest ta książka.


oprawa: broszurowa ze skrzydełkami
stron: 392
ISBN: 978-83-66135-06-2
wydanie I


Sitko - Marek Zychla - okładka

Najnowsze wieści