Słowiański horror w drodze

05.06.2019 | facebook.com/1slowianskhorror/ | underluk

Słowiański horror w drodze

Jeśli po trzech antologiach około słowiańskich nadal mało wam pogańskiej grozy, to nadchodzi nowa antologia – „Słowiański horror”.


Na fanpage’u Krwi Zapomnianych Bogów możemy przeczytać:


Niespełna miesiąc temu wspominaliśmy o pewnej niespodziance jaką dla was szykujemy. Przerywamy zatem milczenie i uroczyście zapowiadamy premierę nowej książki, która ukaże się pod koniec tego lata! Słowiański horror nabrał rozpędu a nadchodząca premiera książki o jakże wdzięcznym tytule "Słowiański horror" zapowiada powstanie całkiem nowego podgatunku literackiej grozy! Zaczęło się od wydania antologii "Krew Zapomnianych Bogów" i możemy was zapewnić, że nie skończy się wraz z premierą nowej książki! Nadchodzą dobre lata dla polskiego horroru, co chwilę odkrywamy nowe ambitne nazwiska i możemy was zapewnić, że młode wilki kąsają co najmniej tak samo mocno ja stare wilczury! Pamiętajcie - 4 maja, narodziny nowego podgatunku grozy! Słowiański horror - do końca świata i o jeden dzień dłużej!.


I fajnie. Chociaż przyznam szczerze, że jak przeczytałem „powstanie całkiem nowego podgatunku literackiej grozy” to parsknąłem. A potem „4 maj, narodziny nowego podgatunku grozy”, parsknąłem drugi raz. No bo że jak? Podgatunek jak podgatunek. Każdy może sobie taki stworzyć. Zdecydowanie jednak nie powstał nagle i teraz. Ale tego z dokładną datą to już nie kumam. Rozumiałbym jeszcze jakby to był moment ukazania się na rynku „Krwi zapomnianych bogów”. No niech będzie. Ale nagle ukazuje się w sumie czwarta już antologia, ale gatunek powstał w dniu pierwszego o niej przecieku? Serio? Mój mały umysł jakoś nie jest w stanie tego ogarnąć.


W każdym razie, pomijając już tych kilka niefortunnych określeń, świetnie, że „Słowiański horror” nadchodzi. Znaczy się jako antologia, nie gatunek literacki bo ten istnieje już od 4 maja. Pamiętajcie (sorry, nie mogłem się powstrzymać).


Wśród autorów, których teksty trafią do książki, znaleźli się: Tomasz Siwiec, Aleksandra Rozmus, Franciszek M. Piątkowski, Marek Kwietniewski, Adam Loraj, Artur Grzelak, Patrycja Żurek, Łukasz Szczygło, Maciej Szymczak, Agata Poważyńska, Jacek Pelczar, Adrian Turzański i Ola Kozioł. Za okładkę odpowiada Shred Perspectives Works, a wewnątrz książki znajdziemy ilustracje Michała Kędzierskiego.


Wydawcą jest Horror Masakra.


Słowiański horror - antologia - okładka

Najnowsze wieści