Słowiański horror w drodze

05.06.2019 | facebook.com/1slowianskhorror/ | underluk

Słowiański horror w drodze

Jeśli po trzech antologiach około słowiańskich nadal mało wam pogańskiej grozy, to nadchodzi nowa antologia – „Słowiański horror”.


Na fanpage’u Krwi Zapomnianych Bogów możemy przeczytać:


Niespełna miesiąc temu wspominaliśmy o pewnej niespodziance jaką dla was szykujemy. Przerywamy zatem milczenie i uroczyście zapowiadamy premierę nowej książki, która ukaże się pod koniec tego lata! Słowiański horror nabrał rozpędu a nadchodząca premiera książki o jakże wdzięcznym tytule "Słowiański horror" zapowiada powstanie całkiem nowego podgatunku literackiej grozy! Zaczęło się od wydania antologii "Krew Zapomnianych Bogów" i możemy was zapewnić, że nie skończy się wraz z premierą nowej książki! Nadchodzą dobre lata dla polskiego horroru, co chwilę odkrywamy nowe ambitne nazwiska i możemy was zapewnić, że młode wilki kąsają co najmniej tak samo mocno ja stare wilczury! Pamiętajcie - 4 maja, narodziny nowego podgatunku grozy! Słowiański horror - do końca świata i o jeden dzień dłużej!.


I fajnie. Chociaż przyznam szczerze, że jak przeczytałem „powstanie całkiem nowego podgatunku literackiej grozy” to parsknąłem. A potem „4 maj, narodziny nowego podgatunku grozy”, parsknąłem drugi raz. No bo że jak? Podgatunek jak podgatunek. Każdy może sobie taki stworzyć. Zdecydowanie jednak nie powstał nagle i teraz. Ale tego z dokładną datą to już nie kumam. Rozumiałbym jeszcze jakby to był moment ukazania się na rynku „Krwi zapomnianych bogów”. No niech będzie. Ale nagle ukazuje się w sumie czwarta już antologia, ale gatunek powstał w dniu pierwszego o niej przecieku? Serio? Mój mały umysł jakoś nie jest w stanie tego ogarnąć.


W każdym razie, pomijając już tych kilka niefortunnych określeń, świetnie, że „Słowiański horror” nadchodzi. Znaczy się jako antologia, nie gatunek literacki bo ten istnieje już od 4 maja. Pamiętajcie (sorry, nie mogłem się powstrzymać).


Wśród autorów, których teksty trafią do książki, znaleźli się: Tomasz Siwiec, Aleksandra Rozmus, Franciszek M. Piątkowski, Marek Kwietniewski, Adam Loraj, Artur Grzelak, Patrycja Żurek, Łukasz Szczygło, Maciej Szymczak, Agata Poważyńska, Jacek Pelczar, Adrian Turzański i Ola Kozioł. Za okładkę odpowiada Shred Perspectives Works, a wewnątrz książki znajdziemy ilustracje Michała Kędzierskiego.


Wydawcą jest Horror Masakra.


Słowiański horror - antologia - okładka

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli podobają Ci się zamieszone materiały albo chcesz po prostu wesprzeć jakoś działalność strony, będzie mi bardzo miło, jeśli dorzucisz się do kawy.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Najnowsze wieści